Geri Dön
EğitimNick Ne Demek? Sosyal Medyada Kullanılan İngilizce Nick Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir?

Nick Ne Demek? Sosyal Medyada Kullanılan İngilizce Nick Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir?

Nick kelimesi İngilizce bir kelime olmasının yanı sıra ülkemizde de sık sık kullanılan bir kelime olarak biliniyor. Bu kelimenin anlamı kullanan herkes tarafından biliniyor demek doğru olmaz. Birçok kişi bunu sosyal medya da kullanılan bir takma isim olarak biliniyor. Fakat nick kelimesinin farklı anlamları da mevcut. Nick kelimesinin Türkçe anlamını sizin için tüm detayları ile derledik.

Nick Ne Demek? Sosyal Medyada Kullanılan İngilizce Nick Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir?

Nick kelimesi sosyal medya da takma ad olarak sık sık kullanılıyor. Fakat sosyal medyada kullanılan nickname kelimesinin kısaltılmış hali olarak biliniyor. Nick kelimesi tek başına kullanıldığında farklı anlamlar içerebiliyor. Türkçede birçok karşılığı olan bu kelime fiil olarak ve isim olarak kullanılıyor.

Nick Ne Demek?

Nick İngilizce bir kelimedir. Türkçeye göre bu kelimenin fiil olarak kullanılması çentmek, kesmek, doğru tahmin etmek, isabet ettirmek, gafil avlamak, tutuklamak gibi anlamlara geliyor. İsim olarak kullanıldığında ise, çentik hapishane, gedik, karakol gibi anlamları ifade ediyor.

Sosyal Medyada Kullanılan İngilizce Nick Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir?

İngilizce bir kelime olan nick kelimesinin sosyal medyadaki anlamı takma olarak biliniyor. İsim takmak ve ya lakap takmak şeklinde anlamlandırılıyor.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler