Geri Dön
EğitimO İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu O Harfi İle Biten Kelimeler Listesi

O İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu O Harfi İle Biten Kelimeler Listesi

Kelime bilgisi günlük yaşamın her anında karşımıza çıkabilir. Özellikle bir harfle başlayan ya da biten gibi sorularla bulmacalarda ya da bilgi yarışmalarında sık sık karşılaşırız. O ile biten kelimelerde bu sorular arasında yer alır. Peki, O ile biten kelimeler nelerdir? Sonu O ile biten kelimeler listesi nasıldır tüm detayları ile derledik.

O İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu O Harfi İle Biten Kelimeler Listesi

Sonu O harfi il biten yüzlerce kelime vardır. Ancak bu soruya cevap ararken faydalanılabilecek en iyi ipucu harf sayısıdır. Ayrıca bir bulmaca sorusu için aranıyorsa daha önce çıkmış olan harflerden de yardım alınabilir.

O ile Biten Kelimeler Nelerdir?

O ile biten yüzden fazla kelime bulunmaktadır. Ancak günlük hayatta karşımıza daha sık çıkan ve o ile biten kelimeler şu şekildedir; ambargo, alo, foto, depo, kasko, kargo, kakao, balo, lavabo, piyano, kimono, dinomo, torpido, tiyatro, bolero, gazino, fileto, komando, kapuçino, radyo ve ambargo.

Sonu O Harfi ile Biten Kelimeler Listesi

Dilimizde yer alan kelimelerden bir kısmı O harfi ile bitmektedir. Bu kelimelerden en sık ve yaygın olarak kullanılanları aşağıda listelenmiştir;
Parlamento
Manifesto
Portmanto
Depozito
Espresso
Flamenko
Kadastro
Flamingo
Komposto
Oratoryo
Protesto
Tekvando
Anbargo
Animato
Avokado
Bilanço
Çimento
Daktilo
Fiyasko
Embriyo
İskonto
Kayınço
İspirto
Senaryo
Palyaço
Bordro
Düello
Eskimo
Libido
Komplo
Kripto
Amigo
Baldo
Banyo
Bordo
Biblo
Kanto
Kakao
Çinko
Dingo
Nato
Pano
Paso