Geri Dön
EğitimOblik Kası Nedir, Nerede Bulunur? Oblik Kasları Nasıl Çalıştırılır?

Oblik Kası Nedir, Nerede Bulunur? Oblik Kasları Nasıl Çalıştırılır?

Oblik kası pek çok insan tarafından merak edilen bir kas olarak öne çıkmaktadır. Bu sebeple oblik kası nedir sorusu özellikle sorulmaktadır. Bunun yanında oblik kasının bulunduğu yer ve oblik kasları merak edilmektedir. Oblik kası işlevinden dolayı bu sorulara birçok yerde cevap aranmaktadır. Oblik kası içerik olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

Oblik Kası Nedir, Nerede Bulunur? Oblik Kasları Nasıl Çalıştırılır?

Oblik kasları ya da adonis kasları insan yaşamı için önemli kas yapılarından bir tanesidir. Bunun en temel nedeni bu kasların hareket sisteminde pek çok yardımcı rolü olmasıdır. Ayrıca bacak ile ilgili yapılan antrenmanlarda gücün bacaklara iletilmesi noktasında işlevsel özelliği bulunmaktadır. Tüm bunlar oblik kasını ayrıntılı şekilde öğrenmeyi gerektirmektedir.

Oblik Kası Nedir?

Oblik kası, karın bölgesinde bulunan kas gruplarından bir tanesi olmaktadır. Karın bölgesinin iki yanında bulunan ve simetrik durumda olan kas grubudur. Karın kaslarının hem sol hem de sağ tarafında yer almaktadır. Bel ve karın bölgesinin duruşunda önemli bir etkiye sahip kaslar olarak bilinmektedir.

Oblik Kası Nasıl Çalıştırılır?

Oblik kasının görüntü olarak önemli bir yere sahip olması, onun çalıştırılmasını oldukça kritik yapmaktadır. Bu nedenler birçok hareket ile oblik kaslarının çalıştırılması sağlanmaktadır. Oblik kasının çalıştırmak için mekik çeşitleri yapılmaktadır. Bu noktada kondisyonun belirli düzeyde olması sakatlanma riskini en aza indirecektir. Mekik çalışmalarının yanında plank egzersizi oldukça faydalı olmaktadır. Plank, oblik kası için doğrudan etki gücüne sahiptir Ayrıca karın bölgesini hedef alan birçok egzersiz ile oblik kaslarını çalıştırmak mümkündür.

Bunların yanında beslenme olmazsa olmazdır. İyi beslenmeden yapılan egzersiz fayda getirmesi açısından sağlıksız olacaktır. Bundan dolayı beslenmeye son derece dikkat etmek egzersizin işlevselliği için gerekmektedir.

Memur ve emeklilerin beklediği haber! Meclis'ten geçti
'Dışarı çıkmayın' uyarısı yapıldı! Daha kuvvetlisi geliyor
Kayak pistinde feci kaza! Ünlü oyuncu hayatını kaybetti
Trabzon'da inanılmaz an! Okan Kocuk damga vurdu
Numan Kurtulmuş'tan İmamoğlu'nun 'engelleniyoruz' iddiasına yanıt
Fenerbahçe-Altay: 2-1
Yusuf Yazıcı için skandal tanıtım! Kovuldu
Survivor All Star'da ilk eleme! Adaya veda eden isim belli oldu
EYT için çalışma başlatıldı! İşte masadaki formül
Fotoğraflar Türkiye'de çekildi! Meteoroloji uzmanı sebebini açıkladı
Haftalardır her gece kabusu yaşıyorlar! Gizemli sesin sırrı...
Tarihi keşif! Mars'ta yaşamın göstergesi...
Sadakatsiz’de dengeler değişiyor! 'Asya'nın yapamadığını Aras yaptı'
Market zincirlerinin zam yazışmaları ortaya çıktı!
Sosyal medya bunu konuşuyor! İşte Simpsonlar'ın 2022 kehaneti