Geri Dön
EğitimOff Road Ne Demek? Hangi Araçlar İle Off Road Yapılabilir?

Off Road Ne Demek? Hangi Araçlar İle Off Road Yapılabilir?

Off road araçlar ile yapılan bir aksiyondur. Off road yapmak isteyenler off road ile ilgili bilgi toplamaktadırlar. Ülkemizde de yine off road yapılmaktadır. Off road yapmak için bazı araçlar gerekmektedir. Off road yapmak isteyenler off road ile ilgili araçları araştırmaktadırlar. Peki off road ne demek? Hangi araçlar ile off road yapılabilir? İşte off road ile ilgili bütün bilinmesi gereken tüm detaylar.

Off Road Ne Demek? Hangi Araçlar İle Off Road Yapılabilir?


Doğada zor koşullarda yapılan yol almaya off road denilmektedir. Off road arazilerde yapılmaktadır. Off road turnuvaları da düzenlenmektedir.

Off Road Ne Demek?

Off road kelimesi İngilizce bir kelimedir. Off road demek yol dışı demektir. Yol dışında yapılma anlamını taşımaktadır.

Hangi Araçlar İle Off Road Yapılabilir?

1) Toyota Land Cruiser
Tam anlamıyla arazi için üretilmiş olan toyota land cruise off road araçlar denilince akla ilk gelen araçların başında yer almaktadır. Toyota land cruise tam 2.8 turboya sahip olan oldukça güçlü bir araçtır. 2019 yılında da en iyi off road araçları arasında gösterilmiştir. Havalı süspansiyona sahip olan Toyota Land Cruier SUV araçlar arasında en iyi off road deneyimi sunan araçlardan bir tanesidir.

2) Mercedes G-Class
Mercedes Benz firması tarafından yapılan Mercedes G-Class ilk akla gelen off road araçlarından bir tanesidir. AMG donanıma sahip olan Mercedes G-Class zorlu engebeli arazi koşullarına karşı iyi yol almaktadır.

3) Land Rover Discovery
Lüks segmentte de değerlendirilen bir SUV aracı olan Land Rover Discovery oldukça iyi bir off road aracıdır. Off road'da başarılı bir performans sergileyen Land Rover Discovery 4x4 araçlardan en iyileri arasındadır. Toplam 4 silindire sahip olan bu araç 2 bin motora sahiptir. Oldukça konforlu ve lüks bir araçtır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler