Geri Dön
Eğitim‘Okullarda şu an alarma geçilecek bir durum yok'

‘Okullarda şu an alarma geçilecek bir durum yok'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Omicron varyantına ilişkin olarak "Şu an için okullarımızda önlemlerimizi değiştireceğimiz, yeni önlemlere başvuracağımız herhangi bir alarm durumu söz konusu değil" dedi.

‘Okullarda şu an alarma geçilecek bir durum yok'

 

Özer dün Şanlıurfa’da bir dizi ziyarette bulundu. Vali Abdullah Erin’i ziyaret eden Özer, ardından İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Toplantı çıkışı açıklamalarda bulunan Özer, öğretmenlerin aşılanma oranlarıyla ilgili şu bilgileri verdi: "En az iki doz aşı olmuş ve bağışıklık kazanmış öğretmen oranımız şu anda Türkiye’de yüzde 94’ler civarında. 3 doz ve 4 doz aşı olan öğretmen oranımız da her geçen gün yükselmekte. 3. doz aşısını olmuş öğretmen oranımız ise bugün itibariyle yüzde 40.1. Süreç yaklaşık 4 buçuk aydır Sağlık Bakanlığımızla ve Sağlık Kurulumuzla koordineli ve başarılı bir şekilde devam ediyor."

Omicron dalgasının hızlı bir şekilde yayıldığını ve süreci yakından takip ettiklerini dile getiren Özer, şunları söyledi: “Şu an için okullarımızda önlemlerimizi değiştireceğimiz, yeni önlemler alacağımız herhangi bir alarm durumu söz konusu değil. Aşılanma oranlarına dikkat etmemiz gerekiyor. Okullarımızda maske, mesafe ve hijyenle ilgili kurallara öncesine göre daha fazla riayet ediyoruz. 2 hafta sonra zaten yarıyıl tatiline gireceğiz. Yarıyıl tatiline gidene kadar inşallah süreci başarılı bir şekilde devam ettireceğiz."

Öğretmeni sevindirdi

Bakan Özer, Eyyübiye ilçesindeki Halilurrahman Ortaokulu'nu ziyaretinde okul yönetimi ve öğretmenlerle bir araya gelerek sınıfları gezdi ve öğrencilerle sohbet etti. Özer okuldan ayrıldığı sırada yanına gelen İlknur Yanbul isimli öğretmen, eş durumu tayin başvurusunu yapmayı bir günle kaçırdığını, İstanbul’da öğretmen olan eşinden 3 yıldır ayrı yaşamak zorunda kaldığını söyledi. Dilekçeyi elden alan Bakan Özer, konuyla bizzat ilgileneceğini söyledi. Mutluluktan ne yapacağını şaşıran İlknur öğretmen, sevincini meslektaşlarına sarılarak gösterdi.

Basketbol sahası talimatı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Özer, öğrencilerin okula basketbol sahası yapılması talebi üzerine Milli Eğitim Müdürü'ne gereğinin yapılması yönünde talimat verdi.

ABD'de teslim alındı! 14 eser Türkiye'ye getiriliyor
Bakan Akar TSK komuta kademesiyle sınırın sıfır noktasında
Mahallenin korkulu rüyasıydı! Pusuya yatan ekiplerden suçüstü!
Dünyanın takip ettiği kriz! Biden'dan yeni hamle geldi
O Ses Türkiye şampiyonu belli oldu! İşte büyük ödül...
Burak Yılmaz'ın yeni adresini duyurdular
Nükleer bombadan 500 kat daha güçlü! Uzaya gidiyor
Ömür hemşireye son veda! Vasiyeti yerine getirildi
Hava ulaşımına kar engeli! Çok sayıda sefer iptal edildi
Sinyali verdi! Gözler 27 Ocak'ta, belirleyici olacak
Ünlü isim trans birey oldu! 'Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü' istemiş
Çalınınca gözyaşlarına boğulmuştu! Bakan Kurum'un hediyesi duygulandırdı
Volkan Demirel'in gözdesi Hull City yolunda!
Ahmet Tatlıses'in sağlık durumu! 'Tümör alındı, biyopsiye gönderildi'
Striptiz odası ortaya çıktı! Putin'in 'nargile' keyfi