Geri Dön
EğitimOnedrive Nedir, Ne İşe Yarar? Microsoft Ondrive Nasıl Kullanılır, Ücretli Midir?

Onedrive Nedir, Ne İşe Yarar? Microsoft Ondrive Nasıl Kullanılır, Ücretli Midir?

Bilgisayar ve internet kullanımının arttığı bu dönemler de depolama ve belgelerin korunması aranan özellikler arasına girmektedir. İnsanlar belgelerini ve dokümanlarını güvenli olarak arşivlemek ve istedikleri zaman ulaşmayı arzu etmektedirler. Bu bağlamda insanların kullanımına sunulan depolama platformları hangileridir? OneDrive bu depolama alanlarından bir tanesi midir? Bu platform hangi işletmeci tarafından kullanıcılara sunulmaktadır? Ücretli midir ve her zaman kullanıma açık bir platform mudur? İşte detaylar.

Onedrive Nedir, Ne İşe Yarar? Microsoft Ondrive Nasıl Kullanılır, Ücretli Midir?

Depolama birimlerinden bir tanesi olan OneDrive, Microsoft tarafından geliştirilen ve kullanıcılarına sunulan bir depolama platformu olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca bu depolama işlemini çevrim içi dosya olarak yaptığından daha çekici hale gelmektedir.

OneDrive Nedir, Ne İşe Yarar?

Microsoft tarafından hayata geçirilen ve kullanıcılarına depolama ve arşivleme imkanı sunan bir platformdur. Bu bağlamda kullanıcılarını cezbeden bu platform, çevrim içi kullanımı ile de bir adım öndedir. Microsoft hesapları ile kullanılabilen OneDrive hesapları, her çeşit tarayıcılar kullanılarak giriş yapılabilir. Bu bağlamda chrome, safari, explorer, mozila ve opera gibi arama motorlarından bu platforma giriş yapılabilmektedir.

Bu platforma direkt olarak masaüstü modu kullanılarak girilebileceği gibi mobil ve tabletten de play store ya da iTunes kullanılarak da uygulama indirilerek kullanılabilir. Taşınabilir cihazlar da en çok fotoğraf ve videoların depolanması ve dahili hafızadan yer açmak için kullanılan bu platform da diğer belgeler de depolanabilir.

Microsoft OneDrive Nasıl Kullanılır, Ücretli midir?

Bütün kullanıcıların kullanımına sunulan bu dosyalara erişmek için OneDrive kullanıcından başka her hangi bir üyelik gerekmemektedir. Ücretsiz olarak 5 GB ve 15 GB paket şeklinde sunulmaktadır. Kişisel depolama adına tüm dosyaların çevrim içi olarak depolanan ve güvenli depolama yapan bu platformu dileyen herkes kullanabilmektedir. Bu program sayesinde dahili ve harici bellekler de yer açmak mümkündür.

Meral Akşener'e sert tepki: Bu sözler asla kabul edilemez
Gözler Merkez Bankası'nda! İşte ekonomistlerin faiz tahmini
Kırdığı yumurtanın akı 'kırmızı' çıktı, sosyal medya karıştı! Sandığınız gibi değil...
Barut fıçısına dönen bölgeye kritik ziyaret! Erdoğan'ın teklifiyle ilgili flaş açıklamalar
50 bin yıllık geçmişi var! İlk haberleşme ağını böyle kurdular
Türkiye korkusuyla almışlardı! Atina'da savaş jeti bayramı
Yusuf Yazıcı için skandal tanıtım! Kovuldu
Memur ve emeklilerin beklediği haber! Meclis'ten geçti
İrem Sak, 11 yaş küçük aşkını itiraf etti!
Araçlar yolda kaldı, evler gömüldü! '3 metreye ulaştı'
Tasarruf ampullü uyuşturucu partisi faciayla sonlandı
Survivor All Star'da ilk eleme! Adaya veda eden isim belli oldu
Maç sonrası tepki! 'Göstere göstere gelen bir tehlike'
'Dışarı çıkmayın' uyarısı yapıldı! Daha kuvvetlisi geliyor
Yemeksepeti, 2021’in hızlı ticaret trendlerini açıkladı