Geri Dön
EğitimRikkat Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Rikkat Hali Ne Demek?

Rikkat Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Rikkat Hali Ne Demek?

Sosyal hayatta yeni duyulan pek çok farklı kelimeler, insanların bilinçlenmesi adına o kelimenin anlamını öğrenmeye itmektedir.

Rikkat Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Rikkat Hali Ne Demek?

Dilimizde kullanılan ancak farklı kökenli kelimelerden birisi de Rikkat kelimesidir. Rikkat kelimesini ilk kez duyan kişiler, kelimenin gerçek anlamını bilmek istiyor. Rikkat ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Rikkat hali ne demek? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Rikkat kelimesi Arapça kökenli bir kelimedir. Rikkat kelimesinin iki farklı anlamı bulunmaktadır. Rikkat kelimesi incelik ve naziklik anlamlarına gelmektedir.

Rikkat Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Halk arasında, internet ortamında ya da televizyon gibi farklı alanlarda ilk defa duyulan kelimelerin anlamlarını bilmek mümkün değildir. Yerli veya farklı kökenli bir kelimeyi ilk defa duyan kişiler, kelimenin tam olarak ne anlama geldiğini öğrenmek istiyor. Bunun için TDK sözlük sitesi yardımcı olmaktadır. Rikkat kelimesinin TDK sözlük sitesindeki anlamı “incelik, naziklik” şeklindedir.

Rikkat Hali Ne Demek?

Günlük yaşamda az duyulan kelimelerden birisi olan rikkat hali, insanların merak uyandırmasına yol açıyor. Rikkat hali genel olarak bir kişinin incelik ve veya nazik hali anlamlarına gelmektedir.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler