Geri Dön
EğitimRüküş Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Rüküş Giyinmek Ne Anlama Gelir?

Rüküş Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Rüküş Giyinmek Ne Anlama Gelir?

Düğün, nişan ya da toplantı gibi farklı organizasyonlarda yaygın olarak kullanılan bazı kelimeler, insanların ilk kez duyabildikleri kelimelerde olabilmektedir. Bu tür kelimelerden birisi de rüküş kelimesidir. Halk arasında da sıkça duyulan rüküş kelimesinin anlamı çoğu kişi tarafından bilinmiyor. Rüküş ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Rüküş giyinmek ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Rüküş Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Rüküş Giyinmek Ne Anlama Gelir?

Arapça kökenli bir kelime olan rüküş kelimesi rukşe kelimesinden türetilerek dilimize kadar girmiştir. Rüküş kelimesi genel olarak kadınlar için kullanılmakta ve gülünecek bir şekilde giyinerek süslenen demektir.

Rüküş Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Dergi, gazete ya da farklı sosyal alanlarda sıkça kullanılan bir kelime olan rüküş kelimesinin gerçek yani TDK sözlük sitesindeki anlamı çoğu kişi tarafından bilinmemektedir. Bu konuda yardımcı olan TDK sözlük sitesine göre rüküş kelimesinin anlamı şu şekildedir:

- Gülünç bir biçimde giyinip süslenen (kadın).

Rüküş Giyinmek Ne Anlama Gelir?

Genellikle kadınlar arasında dile getirilen rüküş kelimesi ile birlikte kullanılan kelimelerden birisi de rüküş giyinmek kelimesidir. Rüküş giyinmek bir kişinin komik ve gülünecek şekilde kıyafetler giymesi demektir.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler