Geri Dön
EğitimSek Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Sek İçmek Nedir?

Sek Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Sek İçmek Nedir?

İnsanların bir arada olduğu toplantılar, yemekler, düğünler ve buna benzer pek çok etkinlikte davete katılanlara çeşitli ikramlar sunulmaktadır. İkram edilecek şeyler gelen davetlilerin sayısına göre birçok çeşitte olabilmektedir. Bu tür organizasyonlarda ikram edilen içecekler de misafirlerin tercih edeceği şekilde hazırlanmaktadır. Sek kavramı da bu tür davetlerde adından sıkça bahsedilen bir kelime olmaktadır. Peki, sek ne anlama gelir? TDK sözlük anlamı ne olarak ifade edilmektedir? Sek içmek ne anlama gelir? İşte, sek kavramı hakkında bilinmesi gerekenler.

Sek Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Sek İçmek Nedir?


Sek kelimesi, Fransızca 'sec' kelimesinden gelmektedir. Halk arasında içilen içeceğin sade olmasının istendiği durumlarda sek kelimesi kullanılmaktadır.

Sek Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Sek kelimesi; içeceklerin içine bir şey katılmadan, eklenmeden olduğu haliyle içilen anlamında kullanılan bir kelime olmaktadır. Türk Dil Kurumuna göre sek kelimesinin anlamı, içine su veya başka bir sıvı eklenmemiş içki olarak ifade edilmektedir.

Sek İçmek Nedir?

Sek içmek, tercih edilen içeceğin saf haliyle içine su veya başka bir şey karıştırılmadan içmek anlamına gelmektedir. Sek içmek, şekersiz ve sert olanı tercih etmek şeklinde de belirtilmektedir.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler