Geri Dön
EğitimSıkıntı Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Sıkıntının Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

Sıkıntı Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Sıkıntının Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

Sıkıntı sözcüğünün içerisinde yer alan cümlelere denk gelmek oldukça kolaydır. Çünkü bu sözcük dilimiz içerisinde oldukça yoğun bir kullanıma sahiptir. Bununla birlikte sıkıntı sözcüğünün eş anlamlıları dert, sorun, zorluk, çile, cefa ve azap olarak bilinmektedir. Buradan anlaşılacağı üzere sıkıntı sözcüğünün eş anlamlıları oldukça çoktur. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Sıkıntı Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Sıkıntının Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

 Sıkıntı kelimesinin yerine başka kelimeleri kullanmak mümkündür. Çünkü bu kelime olmadığı zamanlarda yerine eş anlamlıları kullanılabilir. Bu sayede eş anlamlı sözcüklerin yararını kolaylıkla görebilirsiniz. 

 Sıkıntı Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? 

 Sıkıntı kelimesi yoğun bir kullanıma sahip olduğu için birçok eş anlamlısı ortaya çıkmıştır. Bunlar arasında sorun, dert, zorluk, cefa, çile ve azap sözcüklerini saymak mümkündür. 

 Sıkıntının Eş Anlamlısı Olan Sözcükler 

 Sıkıntının eş anlamlısı yalnızca bir tane değildir. Bu kelimenin 6 tane eş anlamlısının olduğunu söyleyebiliriz. Dert, sorun, zorluk, çile, cefa ve azap gibi kelimeler sıkıntı sözcüğü ile eş anlamlıdır. Ayrıca az bir kullanıma sahip olsa da gaile ve hafakan sözcükleri de sıkıntı kelimesi ile eş anlamlı olarak dikkat çekmektedir.