Geri Dön
EğitimSilver İsminin Anlamı Nedir? Silver Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Silver İsminin Anlamı Nedir? Silver Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Son yıllarda erkek ve kız çocuklarına sadece Türkçe değil İngilizce isimler de konuyor. Özellikle çocuklarına sıra dışı ve modern bir isim düşünenler için birçok seçenek mevcut. Bu seçeneklerden biri de geçtiğimiz yıldan bu yana popülaritesi giderek artan Silver ismi. Silver ne anlama geliyor? Silver ismi Kur’an'ı Kerim'de geçiyor mu? İşte, tüm detaylar.

Silver İsminin Anlamı Nedir? Silver Ne Demek, Ne Anlama Gelir?


Erkek çocuklarına verilen Silver adı İngilizcede ''Sil-vır'' şeklinde telaffuz ediliyor. Ancak Türkiye'de tüm isimler yazıldığı gibi okunduğu için bu isim de Sil-ver şeklinde telaffuz edilmelidir.

Silver Ne Demek?

İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi resmi dili İngilizce olan ülkelerde Silver ismi oldukça popüler. Silver kelimesinin sözlük anlamı gümüştür. Mecazi olarak ise gümüş gibi parlak, ilgi çekici ve cesur anlamına gelmektedir.

Silver İsmi Kur’an’da Geçiyor mu?

Kuran'ı Kerim'de birçok değerli madenin ve taşın adı geçmektedir. Bu taşların arasında Akik ve Piruze adı verilen çok özel bir taş da yer alıyor. Gümüş anlamına gelen Silver ismi Kuran'ı Kerim'de geçmemektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler