Geri Dön
SözlükAmplifikatör Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Amplifikatör Ne İşe Yarar?

Amplifikatör Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Amplifikatör Ne İşe Yarar?

Elektronik devreler bazı insanların dikkatini çekmektedir. Elektronik devrelerden bir tanesi de amplifikatör cihazıdır. Bu cihaz birçok şeyde kullanılmaktadır. İnsanlar bu cihazın ne olduğunu ve ne anlama geldiğini merak etmektedir. Amplifikatör nedir? Amplifikatör nerelerde kullanılmaktadır? Amplifikatör kelimesinin TDK sözlüğündeki karşılığı nedir? Sizler için amplifikatörün ne olduğunu ve kelime anlamını detayları ile derledik.

Amplifikatör Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Amplifikatör Ne İşe Yarar?


Amplifikatör kelimesinin anlamı yükselteç olarak bilinmektedir.

Amplifikatör Nedir?

Amplifikatör yani diğer adı ile yükselteç elektronik bir cihazdır. amplifikatör Cihazın amacı elektronik sinyallerini arttırmak için kullanılmaktadır. Amplifikatörler aslında birer devredir. Amplikatör mikrofonun aldığı sesi elektrik sinyallerini yükselterek daha güçlü bir sesin çıkmasını sağlamaktadır. Mikrofon sadece amplifikatör kullanım yerine bir örnektir.

Amplifikatör pikaplarda, kameralarda ve birçok yerde kullanılmaktadır. Amplifikatörler kendi aralarında sınıflandırılabilmektedir. Amplifikatör sınıflandırılmadısı A, B, AB, C, D ve E olarak bilinmektedir.

Amplifikatör TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Amplifikatör kelimesi TDK sözlüğünde aratıldığında bir adet karşılık çıkmaktadır. Amplifikatör kelimesi TDK sözlüğüne göre dilimize Fransızcadan geçmiştir. Amplifikatör kelimesi fizik alanında kullanılan bir terimdir. Amplifikatör kelimesinin anlamı yükselteçtir.