Geri Dön
SözlükAparkat Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Aparkat Atmak Ne Demek?

Aparkat Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Aparkat Atmak Ne Demek?

İngilizce kökenli olan sözcükler arasında aparkat kelimesi de bulunuyor. Merak edilerek araştırılan aparkat sözcüğünün neyi ifade ettiği konusuyla alakalı bireyler bilgi sahibi olmak istiyor. Aparkat Türkçe diline sonradan geçiş yapan ve sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Aparkat sözcüğünün tüm anlamları bireyler tarafından araştırılıyor. Aparkat ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Aparkat atmak ne demek tüm detayları ile derledik.

Aparkat Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Aparkat Atmak Ne Demek?


Aparkat kelimesi her alan görülebilen bir kelime değildir. Özellikle boks sporunda çok kullanılan bir kelimedir. Aparkat sözcüğünün TDK sözlük anlamı, boks sporunda aşağıdan yukarıya doğru çeneye yumruk şeklindedir.

Aparkat Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Spor dallarında kullanılan bazı özel terimler bulunuyor. Bireyler herhangi bir sporu izlerken daha önce duymadığı terimlerle karşılaşabiliyor. Aparkat terimi de boks sporunda görülen önemli bir kelimedir. Aparkat sözcüğü TDK'ya göre, rakibe aşağıdan yukarıya doğru atılan yumruk anlamındadır.

Aparkat Atmak Ne Demek?

Aparkat atmak, boks sporunda bir yumruk türüdür. Rakiplere aşağıdan yukarıya olacak şekilde çeneye atılan yumrukların tamamı aparkat atmak olarak adlandırılıyor.