Geri Dön
SözlükAvadanlık Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Avadanlık Ne İşe Yarar?

Avadanlık Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Avadanlık Ne İşe Yarar?

Türkçede yer alan bazı kelimeler halk arasında kullanılmaktan ziyade daha çok sanayi alanlarında kullanılabilmektedir. Söz konusu olan kelimelerden birisi de avadanlık kelimesidir. Avadanlık kelimesi ile karşılaşmayan kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Avadanlık nedir, TDK sözlük anlamı nedir? Avadanlık ne işe yarar tüm detayları ile derledik.

Avadanlık Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Avadanlık Ne İşe Yarar?


Avadanlık kelimesi genel olarak marangoz veya diğer sanayi makinaları ile uğraşan kişilerin bildiği kelimelerden birisidir. Avadanlık kelimesi iş yapmak veya bir aracı onarmak için kullanılan alet takımı anlamına gelmektedir. İnsanlar avadanlık kelimesinin tüm anlamını bilmek istiyor.

Avadanlık Nedir, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Yabancı kökenli veya Türkçe kökenli fark etmeksizin akla gelebilecek olan tüm kelimeler, TDK sözlük sitesinde aktif olarak yer alıyor. TDK Sözlük sitesinde bu kelimelerin yer alma sebepleri arasında anlamlarını öğrenmek ve doğru yazılışlarını öğrenmek gelmektedir. TDK sözlük sitesinde avadanlık kelimesinin anlamı da yer almakta ve şu şekilde geçmektedir:

- Bir işi yapmak ve bir aracı onarmak için kullanılan alet takımı.

Avadanlık Ne İşe Yarar?

Avadanlık günümüzde marangoz alanlarında mobilya üretimi yapmak ya da o cihazları tamir etmek aynı zamanda da farklı sanayi makinelerini tamir etmek ile üretim yapmaya yaramaktadır.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler