Geri Dön
SözlükDekolte Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Dekolteli Giyinmek Ne Demek?

Dekolte Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Dekolteli Giyinmek Ne Demek?

Kelime bilgisi yalnızca alanla ilgilenen kişiler tarafından değil herkes tarafından edinilmesi gereken bir bilgidir. Kelime bilgisini edinmek aynı zamanda dilimizi de doğru ve güzel kullanmamızı sağlar. Dekolte kelimesi de günlük yaşamda karşımıza çıkan kelimelerden biridir. Daha çok giyim sektöründe anılan dekolte ne demek? TDK sözlük anlamı nedir? Dekolteli giymek ne demektir tüm detayları ile sizler için derledik.

Dekolte Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Dekolteli Giyinmek Ne Demek?

Kadın giyimde sık sık karşımıza çıkan dekolte sözcüğü aslında Fransızca kökenli bir kelimedir. Ancak dilimize de yerleşmiştir. Giyim sektöründe yer alan kişilerin, müşterilerine daha doğru yardımcı olabilmesi adına kelime anlamını öğrenmesinde yarar vardır.

 Dekolte Ne Demek?

 Dekolte kelimesi, Fransızca olan collet sözcüğünün de ekini alması ile oluşmuştur. Collet ise gerdan anlamına gelmektedir. Dekolte ise boyun, göğüs ve gerdan kısmında ki açıklığı anlatmak için kullanılır.

 Dekolte TDK Sözlük Anlamı Nedir?

 Dekolte sözcüğü TDK sözlüğünde açık giyim olarak açıklanmaktadır.

 Dekolteli Giyinmek Ne Demek?

 Dekolteli giyinmek, kadın giyim için kullanılır. Boyun, göğüs ve sırt dahil olmak üzere günümüzde bacak kısmındaki açıklık için de dekolteli giyinmek terimi kullanılmaktadır.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler