Geri Dön
SözlükDepar Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Depar Atmak Ne Demek?

Depar Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Depar Atmak Ne Demek?

İnsan kendini konuşarak ifade eder. Kişiler arası iletişim sözcüklerle mümkündür. Ancak iletişim aracı olan kelimelerin bazıları daha seyrek kullanılırken günlük dilde kullanılan çok sayıda sözcük bulunur. Kullanımı daha az olan böyle sözcüklerin anlamı bilinmeyebilir. Bu durumda sözlüklere bakarak kelimenin manası öğrenilir. İşte, depar kelimesi ne demektir, depar aymak neyi ifade eder gibi bu kavram hakkında bilgileri sizin için derledik.

Depar Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Depar Atmak Ne Demek?

Depar, Fransızcadan Türkçeye geçmiş bir kelime olup ayı zamanda spor terimidir.

Depar Ne Demek?

Fransızca kökenli bir sözcük olan depar, koşuya veya yarışa başlamak manasına gelmektedir. Türkçede "depara kalkmak yahut depara geçmek" biçiminde kullanılır.

TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Televizyonda, internette, kitap ve gazetelerde zaman zaman karşılaşılan ve anlamı bilinmeyen kelimelerin manası genellikle ve ilk sırada TDK yani Türk Dil Kurumu sözlüğünden araştırılır. TDK'ya bakıldığında depar sözcüğünün anlamı "çıkış"tır.

Depar Atmak Ne Demek?

Spor terimi olan "depar" sözcüğü sıklıkla depar atmak şeklinde kullanılır. Depar atmak; koşu sırasında belli bir tempoda koşarken aniden hızını epeyce yükselterek bir müddet hızlı koşmaya denir.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler