Geri Dön
SözlükDöş Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Döş Neresidir?

Döş Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Döş Neresidir?

Döş, sıklıkla kullanılan kelimelerden biridir. Özellikle kullanım anlamı bakımından önem taşıyan kelimeler arasındadır. Bu bakımdan Döş ne demek öğrenebilir ve siz de rahatlıkla doğru anlamlarda kullanabilirsiniz. Döş ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Döş neresidir merak edilen tüm detayları derledik.

Döş Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Döş Neresidir?


Döş, göğüs, kaburga altı veya bağır anlamlarına gelmektedir. Döş kelimesi dilimizde sık sık kullanılan kelimeler arasında yer almaktadır.

Döş Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Döş, anlamı merak edilen ve sık sık araştırılan kelimeler arasında yer almaktadır. Döş TDK sözlük anlamı kaburga altındaki kısım, göğüs ya da bağır anlamlarına gelmektedir. TDK sözlük anlamı kelimelerin doğru anlamlarıdır ve kelimelerin TDK sözlükteki anlamlarına göre kullanılmaları gerekir.

Döş dilimizde sıklıkla kullanıldığından ne anlama geldiği de merak edilmektedir. Döş, insanların bağırlarını anlatmak için kullanılmaktadır ve bu kısım kaburga altında bulunmaktadır.

Döş Neresidir?

Döş, insan vücudunda göğüsün yukarı ve ön kısmında bulunan bir bölümdür. Döş, bağır veya göğüz anlamlarına da gelmektedir ve dilimizde bu şekilde kullanımı doğrudur.