Geri Dön
SözlükDüet Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Düet Yapmak Ne Demek?

Düet Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Düet Yapmak Ne Demek?

Düet, anlamı merak edilen konulardan biridir. Özellikle kullanım anlamı bakımından önemli kelimeler arasındadır. Bu bakımdan Düet ne demek öğrenebilir ve buna göre doğru anlamda kullanabilirsiniz. Düet ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Düet yapmak ne demek tüm detaylarıyla derledik.

Düet Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Düet Yapmak Ne Demek?


Düet, Fransızca kökenli bir kelimedir ve dilimize Fransızcadan geçmiştir. Düet anlam olarak iki ses ya da iki müzik, iki kişinin karşılıklı olarak söyledikleri şarkı anlamlarına gelmektedir.

Düet Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Düet, dilimizde özellikle müzik sektöründe kullanılan kelimelerden biridir. Dilimize Fransızcadan geçmiş olan Düet kelimesi sıklıkla kullanılmaktadır. Düet anlamı iki kişinin aynı anda şarkı söylemesi, iki ses ya da iki müzik anlamlarına gelmektedir. TDK sözlükte düet anlamı bu şekildedir ve bu anlamlarda kullanılması doğrudur.

Düet Yapmak Ne Demek?

Düet yapmak iki kişinin karşılıklı olarak şarkı söylemesi anlamına gelmektedir. Dilimizde düet yapan şarkıcılar aynı anda aynı şarkıyı söylemektedir ve bu şekilde düet yapmaktadır. Düet dilimizde aynı anda söylenen şarkı anlamına gelmektedir.