Geri Dön
SözlükElimine Ne Demek? Elimine Etmek Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Elimine Ne Demek? Elimine Etmek Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Elimine sıklıkla kullanılan kelimelerden biridir. Özellikle kullanım alanının fazla olması nedeniyle anlamı merak edilen kelimeler arasındadır. Bu bakımdan Elimine kelimesinin ne demek olduğunu öğrenebilir ve rahatlıkla doğru anlamlarda kullanabilirsiniz. Elimine ne demek? Elimine etmek TDK sözlük anlamı nedir tüm detaylarıyla derledik.

Elimine Ne Demek? Elimine Etmek Tdk Sözlük Anlamı Nedir?


Elimine, Fransızca kökenli bir kelimedir. Bu bakımdan dilimize Fransızcadan gelmiş olan bir kelimedir. Elimine elemek anlamında kullanılan bir kelimedir. Elimine elemek, ayıklamak anlamlarına gelmektedir.

Elimine Ne Demek?

Elimine kelimesinin anlamı ayıklamak, elemek anlamlarına gelmektedir. Dilimize Fransızcadan gelmiş olan Elimine kelimesinin kökeni de Fransızcadır. Elimine ayıklamak anlamına gelmektedir ve bu anlamda kullanımı doğrudur.

Elimine Etmek TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Dilimizde kullanılan kelimelerin anlamlarını en doğru şekilde TDK sözlükten öğrenmek mümkündür. Elimine etmek TDK sözlük anlamına göre bir şeyi ayıklamak, elemek anlamlarına gelmektedir. Elimine etmek ayıklamak anlamına gelir ve dilimizde bu anlamda kullanılmaktadır. Fransızca bir kelime olan Elimine dilimize Fransızcadan geçmiştir ve sıklıkla kullanılmaktadır. Bundan dolayı Elimine kelimesinin anlamını bilmek gerekir.