Geri Dön
SözlükFide Ne Demek? Fide Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Fide Ne Demek? Fide Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Fide, sıklıkla kullanılan kelimelerden biridir. Özellikle kullanım anlamı bakımından önem taşıyan kelimeler arasındadır. Bu bakımdan Fide ne demek öğrenebilir ve cümle içinde doğru yerde kullanabilirsiniz. Fide ne demek? Fide TDK sözlük anlamı nedir tüm detaylarıyla derledik.

Fide Ne Demek? Fide Tdk Sözlük Anlamı Nedir?


Fide, Rumca kökenli bir kelimedir ve sık sık kullanılmaktadır. Fide, tohumdan yetiştirilen ve başka yere dikilmek için hazırlanan sebze ya da çiçekler olarak tanımlanmaktadır.

Fide Ne Demek?

Fide, TDK sözlük anlamı merak edilen kelimeler arasında bulunmaktadır. Fide kelimesinin anlamı dilimizde tohumdan yetiştirilen ve başka yere dikilmek için hazırlanan çiçek ya da sebze anlamında kullanılır. Fide, Rumca bir kelimedir ve dilimizde de sıkça kullanılmaktadır.

Fide TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Fide, Rumca kökenli sözcükleri arasında yer almaktadır. Fide ne demek ve TDK sözlük anlamı nedir birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Fide, TDK sözlük anlamı olarak tohumdan yetiştirilen ve başka yere dikmek için hazırlanan meyve, sebze ya da çiçek anlamına gelmektedir. Fide kelimesinin kullanım alanı dilimizde oldukça geniştir.