Geri Dön
SözlükGangster Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Gangster Kime Denir?

Gangster Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Gangster Kime Denir?

Gün içinde sıklıkla kullanılan kelimeler arasında gangster bulunur. Kullanım alanları nedeniyle önem taşıyan, anlamının bilinmesi gereken bir kelimedir. Sizler için gangsterın ne demek olduğunu, TDK sözlük anlamını, kimlere gangster dendiğini detayları ile derledik.

Gangster Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Gangster Kime Denir?

Gangster kelimesi dilimize İngilizceden geçen ancak Türkçede de anlam kazanan bir sözcük olmuştur. Genellikle suç örgütlerindeki üyeler için kullanılan bir terimdir. 

Gangster Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

 Genellikle yasa dışı işler yapan, büyük ticaretlerin başında yer alan çete üyelerine gangster denir. Para veya güç kazanmak amacıyla kötülüklere başvuran kimselere verilen isimdir. Tehdit ve şiddet, rüşvet, haraç kesmek gibi işlerle adını duyuran çete elemanları birer gangster olarak kabul edilir. 

 Gangster Kime Denir?

 Gangster; uyuşturucu ticareti yapan, insanlara zorla yolsuz işler yaptıran, bazı katillere veya çete üyelerine verilen isimdir. Genellikle büyük şehirlerde insanlara zorbalık yaparak söz sahibi olmalarıyla ünlülerdir. Herhangi bir kötülüğü yapmaktan çekinmeyen bu kimselerin yaptığı tüm işler illegal kabul edilir. Gangsterlar; kara para aklama, kumarhane işletme, insan ticareti gibi olayların içinde de bulunabilen kimselerdir.