Geri Dön
SözlükGong Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Borsada Gong Töreni Nedir?

Gong Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Borsada Gong Töreni Nedir?

Gong bir müzik aletine verilen isimdir. Büyük yuvarlak veya disk şeklinde altın veya bakır rengi ile üretilmiş kalın ses çıkaran çalgı aletidir. Gong 2 parçadan oluşur diğer parçası orta büyüklükte içi dolgulu bir tokmaktır. Tokmak yuvarlak bakır parçaya vurularak değişik tonlamada sesler oluşturur. Büyük orkestralarda özellikle senfoni orkestralarında sıklıkla kullanılmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Gong Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Borsada Gong Töreni Nedir?

Gong daha çok bir süre başlangıcı ve bitişinde de kullanılır. Gong sesi oldukça tok seslidir. Büyük duvar saatlerinde saat başı gong sesi ile belirtilir.

Gong Ne Demek?

Gong, büyük geniş daire görünümlü metal veya bakırdan oluşan malzemelerden üretilmiştir. Malzemenin kalınlığına göre ses tonu değişkenlik gösterir.

Gong TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Gong TDK ya göre tokmağı ile vurulduğunda uzun ve tiz ses çıkaran alet olarak tanımlanmıştır. tokmağın vurma şiddetine göre ses değişikliği oluşur.

Borsada Gong Töreni Nedir?

Gong sesi tüm spor müsabakalarında sürenin başlaması ve bitişini belirtmek amacıyla kullanılmasıyla birlikte Borsa piyasasının açılışını belirlemek amacıyla da kullanılır. Borsada gong sesi duyulmasıyla finans piyasalarında hisse senetleri işlemleri başlamaktadır.