Geri Dön
SözlükHaslet Ne Demek? Haslet Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Haslet Ne Demek? Haslet Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Türkçede pek çok kelime günlük yaşamda kullanılır. Ancak bazı kelimeler uzun yıllardır dilimizde olmasına rağmen çok fazla kullanılmamaktadır. Bu kelimelerin anlamı merak edilmektedir. Haslet ne demek? Haslet TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Haslet Ne Demek? Haslet Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Haslet kelimesi çok fazla kullanılmaz. Bu nedenle bir yerde duyulduğu zaman merak konusu olmaktadır. İnternetten ve diğer kaynaklardan haslet kelimesinin ne anlama geldiği merak edilmektedir.

Haslet Ne Demek?

Haslet kelimesinin ne anlama geldiği insanlar tarafından merak edilmektedir. Bu kelime Arapçadan Türkçeye geçmiştir. İnsanların yaradılışları itibari ile gelen özellikleri ve huyları anlamına gelmektedir.

Haslet TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Haslet kelimesinin Türk Dil Kurumuna göre anlamı insanların yaradılışı ile gelen özellikleri huyları anlamına gelmektedir. Bunun yanında erkeklerin yaradılış özellikleri ve doğası şeklinde başka bir anlamı daha bulunmaktadır. Haslet erkek çocuklarına isim olarak da verilmektedir.

İnsan ölünce hasleti de ölür.

Haslet kelimesi Kur'an'da de geçmektedir. Kur'an'daki anlamı nitelik, huy, mizaç, ahlak şeklindedir. Haslet kelimesi günümüzde çok fazla kullanılan bir kelime değildir. Bu nedenle de anlamları ile alakalı araştırmalar yapılmaktadır.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler