Geri Dön
SözlükHop Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Hop Cümle İçinde Kullanımı...

Hop Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Hop Cümle İçinde Kullanımı...

Türkçede bazı kelimeler oldukça sık kullanılmaktadır. Kelimelere bakıldığında bir şey ifade etmiyor gibi görünse de kelimelerin anlamları bulunmaktadır. Hop kelimesi de bu kelimelerden bir tanesidir. Hop ne demek? Hop kelimesinin TDK sözlüğündeki karşılığı nedir? Hop kelimesi cümlede nasıl kullanılır? Sizler için hop kelimesinin anlamlarını detayları ile derledik.

Hop Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Hop Cümle İçinde Kullanımı...

Hop kelimesi bir kişiyi uyarmak için kullanılmaktadır.

Hop Ne Demek?

Hop kelimesi birini uyarmak için kullanılan bir kelimedir. Hop kelimesinin kullanıldığı yerlere örnek verilecek olursa bir insana araba park etme de yardımcı olunurken hop kelimesi şoförün durması için yani şoförü uyarmak için kullanılmaktadır. Hop kelimesine örnek olarak hop, bakar mısın ya da hop şuraya bak tarzında kullanılmaktadır.

Hop TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Hop kelimesi TDK sözlüğünde aratıldığında bir anlamla karşılaşılmaktadır. Hop kelimesinin TDK sözlüğündeki karşılığı uyarmak amacıyla kullanılan bir söz anlamında verilmiştir. TDK sözlüğünde hop kelimesine örnek cümle olarak; Hop gelen var! TDK sözlüğünde hop kelimesiyle alakalı atasözleri ve deyimler olarak hop diye ve hop oturup hop kalkmak cümleleri verilmiştir.