Geri Dön
SözlükHoron Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Horon Hangi Yöreye Aittir?

Horon Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Horon Hangi Yöreye Aittir?

Horon kelimesi günlük hayatta mutlaka duyduğunuz kelimeler arasında bulunmaktadır. Horon kelimesini duyduğunuz halde ne anlama geldiğini bilmiyorsanız araştırmak ve öğrenmek isteyebilirsiniz. Horon ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Horon hangi yöreye aittir? Horon ile ilgili merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

Horon Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Horon Hangi Yöreye Aittir?

 Horon kelimesi, yöresel bir halk oyununu ifade etmektedir. Özellikle Karadeniz bölgesinde kullanılmakta olan horon kelimesi, yöresel bir oyunu anlatmak için kullanılmaktadır. Horon kelimesi, Rumca kökenli bir kelimedir.

 Horon Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

 Horon kelimesi, özellikle Karadeniz bölgesinde oynanmakta olan bir halk oyunu olarak bilinmektedir. Karadeniz yöresine ait olan dans türünü ifade etmek için kullanılmakta olan bir kelimedir. Horon kelimesi, Rumca kökenli bir kelime olarak bilinmektedir. 

 Horon Hangi Yöreye Aittir?

 Horon kelimesi, Karadeniz yöresine ait olan bir dans türü olarak bilinmektedir. Karadeniz yöresinde özellikle kemençe çalınarak oynanmakta olan bir halk oyunu olarak ifade edilmektedir. Karadeniz bölgesine ait bir halk oyunu olarak ifade edilebilen bir kelime olduğunu söylemek de mümkündür. 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler