Geri Dön
Sözlükİki İplik Kumaş Nedir, Özellikleri Nelerdir? İki İplik Kumaş Hangi Mevsimde Giyilir?

İki İplik Kumaş Nedir, Özellikleri Nelerdir? İki İplik Kumaş Hangi Mevsimde Giyilir?

Genellikle mevsimlik kıyafetlerin üretimi için kullanılan iki iplik kumaş, son zamanların en çok tercih edilen kumaşları arasında yer alıyor. Bu ipliğin imalatında iki farklı iplik çeşidi kullanıldığı için bu ismi alıyor. İki İplik Kumaş nedir, özellikleri nelerdir sizler için derledik.

İki İplik Kumaş Nedir, Özellikleri Nelerdir? İki İplik Kumaş Hangi Mevsimde Giyilir?


Astar yerindeki iplik daha kalın ve atlamalıdır. Bu sayede de çok daha yumuşak ve dayanıklı olan bu kumaş türü, ince yapısına rağmen oldukça dayanıklı bir üründür.

İki İplik Kumaş Nedir?

İki iplik kumaş, mevsimlik giysi üretiminde sıkça kullanılan ve çok tercih edilen bir kumaş türüdür. Çok ince ve dayanıklı bir kumaş olan iki iplik kumaşı, iki iplik çeşidi kullanılarak imal edilir. Bu nedenle de oldukça yumuşak ve dayanıklıdır.

İki İplik Kumaşı Özellikleri Nelerdir?

İki iplikleri diğer kumaş çeşitlerinden en önemli farkı özellikle de ön ve arka yüzünün farklı olmasıdır. Arka yüzü atlamalı yapılırken ön yüzü ise çok daha incedir. Bu farklılık, kıyafetlerdeki görüntüyü bozmaz ve giyim konforunu da olumsuz yönde etkilemez. İki iplik kumaşları kolay kolay kırışmaz.

İki İplik Kumaş Hangi Mevsimde Giyilir?

İki iplik kumaşı, daha çok mevsimlik olarak üretilir. İnce ama dayanıklı bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla yaz aylarında daha çok tercih edilir.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler