Geri Dön
SözlükIstılah Ne Demek? Istılah TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Istılah Ne Demek? Istılah TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Istılah kelimesi sıklıkla kullanılan bir kelime değildir. Ancak nadir de olsa kullanıldığını duyduğunuz ıstılah kelimesi hakkında bilgi edinmek ve ne anlama geldiğini öğrenmek isteyebilirsiniz. Istılah ne demek? Istılah TDK sözlük anlamı nedir? Istılah kelimesi ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

Istılah Ne Demek? Istılah TDK Sözlük Anlamı Nedir?

 Istılah kelimesi, günümüzde yaygın olarak kullanılan bir kelime olma özelliğine sahip değildir. Ancak bir konuşma esnasında ıstılah kelimesinin geçtiğini duyabilir veya bir kitap okurken ıstılah kelimesine denk gelerek anlamını öğrenmek isteyebilirsiniz.

 Istılah Ne Demek?

 Istılah kelimesi, dilimize Arapçadan geçmiş olan bir kelime olarak bilinmektedir. Istılah kelimesi terim anlamına gelmekte olan bir kelime olarak ifade edilebilir. Aynı zamanda ıstılah tasavvuf alanında da kullanılmakta olan bir kelime olarak bilinmektedir. 

  Istılah TDK Sözlük Anlamı Nedir?

 Istılah kelimesi Türk Dil Kurumuna göre herkesin anlayamayacağı anlamında kullanılmakta olan bir kelime olarak bilinmektedir. Aynı zamanda ıstılah kelimesi, terim anlamına da gelmektedir. Istılah kelimesi Arapça kökenli bir kelime olsa bile dilimizde de kullanılmakta olan bir kelime olarak bilinmektedir. 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler