Geri Dön
SözlükKarton Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Karton Nasıl Yapılır?

Karton Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Karton Nasıl Yapılır?

Karton, birçok kişinin anlamını merak ettiği kelimelerden biridir. Özellikle kullanım alanının geniş olması nedeniyle anlamı önemli kelimeler arasındadır. Bu bakımdan Karton ne demek öğrenebilir ve rahatlıkla cümle içinde kullanabilirsiniz. Karton ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Karton nasıl yapılır tüm detayları ile derledik.

Karton Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Karton Nasıl Yapılır?

Karton, Fransızca kökenlidir ve dilimize de Fransızcadan gelmiştir ve sık sık kullanılmaktadır. Karton, kağıt hamurundan yapılan ve içinde birkaç lif tabakası bulunan sert kağıt, on paketi bir araya getiren ambalaj ya da evrakların yerleştirildiği ciltli büyük boy defter anlamlarına gelmektedir.

Karton Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Karton, anlamının ve nasıl yapıldığının merak ettiği kağıtlardan biridir. Karton TDK anlamı kağıt hamurundan yapılan ve içinde lif tabakası bulunan kalın ve sert kağıt anlamında bulunmaktadır. Aynı zamanda karakterleri hayvandan olan çizgi film, evrakların yerleştirildiği ciltli defter ve tombaladaki çıkan numaraların işaretlendiği kart anlamlarına gelmektedir. Karton, TDK sözlükte anlamı fazla olan kelimelerden biridir ve dilimizde birçok anlamlara gelmektedir. Bundan dolayı kartonun nasıl yapıldığı da merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Karton Nasıl Yapılır?

Öncelikle odunlar çelik ve kesin bıçaklarla kesilir ve toz haline getirilir. Sonrasında oluşan o toz su ile karıştırılır ve karışımlar sık dokulu olan çelik tellerine üzerine dökülür. Dökülen karışım silindir ile sıkıştırılır ve bu sayede karışım kuruyarak karton kağıt elde edilir.