Geri Dön
SözlükKurgusal Ne Demek? Kurgusal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Kurgusal Ne Demek? Kurgusal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Kurgusal kelimesi, gerçekle alakası olmayan anlamına gelecek şekilde kullanılmaktadır. Kurgusal kelimesinin, hayal ürünü anlamı da bulunmaktadır. Özellikle bir felsefe terimi olarak kurgusal kelimesinin sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Kurgu özelliği taşıyan ve gerçekle ilgisi olmayan durumları ifade etmek için kullanılan bir kelimedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Kurgusal Ne Demek? Kurgusal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Kurgusal kelimesinin gerçekle ilgisi olmayan ve tamamen kurgu özelliğine sahip durumları ifade etmek için kullanılan bir kelime olduğu bilinmektedir. Kurgu aynı zamanda edebiyatta kullanılmakta olan bir türü de ifade etmektedir.

Kurgusal Ne Demek?

Kurgusal, kısmen veya tamamen gerçekle alakası olmayan durumları ifade etmektedir. Gerçekle alakası bulunmayan ve hayal ürünü olan ifadelerin kurgusal kelimesi ile ifade edilmesi mümkün olmaktadır. Kurgusal eserler, gerçek olaylarla ve gerçek kişilerle tam zıt bir özelliğe sahip olmaktadır.

Kurgusal TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Kurgusal kelimesinin Türk Dil Kurumuna göre sahip olduğu anlamın kurgu ile ilgili, düşüntülü, spekülatif olduğunu söylemek mümkündür. Kurgusal kelimesi hem felsefede hem de edebiyat da sıklıkla kullanılmakta olan bir terim olma özelliğine sahiptir.