Geri Dön
SözlükLalezar Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Lalezar Nereye Denir?

Lalezar Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Lalezar Nereye Denir?

Bir kelime olması ile beraber Lalezar aynı zamanda isim şeklinde de değerlendirilir. Özellikle okunuşu ve yazılışı bakımında anlamı ile oldukça ilgi görmektedir. Peki, Lalezar ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Lalezar nereye denir tüm detayları ile derledik.

Lalezar Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Lalezar Nereye Denir?

 Lalezar kelimesi ya da ismi Farsça kökenlidir. Aynı zamanda Türkçede yerleşik olarak kullanım hakkı veren bir isim olarak da ön plana çıkar. Elbette taşıdığı anlam ile birlikte Öncelikle temel bir kelime yapısına sahiptir.

 Lalezar Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

 Türk Dil Kurumu üzerinden daha lazer kelimesi ele alındığı vakit farklı biçimlerde ifade edilir.

 - Lale yetiştirilen yer

 - Lale bahçesi

 Laleler üzerinden hem bir bahçe olarak hem de lalelerin yetiştirildiği yerleri anlatan bir kelimedir. Aynı zamanda kız çocuklar için kullanılabilecek güzel bir isim olarak ön plana çıkar. Zira anlamı ile beraber oldukça hoşa giden ve beğeni gören isimler içerisinde yer alır.

 Lalezar Nereye Denir?

 Genel olarak lalelerin yetiştirildiği yerler ya da Lale bahçeleri lalezar olarak ifade edilir. Özellikle eski dönem padişahlık ve imparatorluk dönemlerinde çok sık karşılaşılan yerlerdir. Günümüzde hala aynı zamanda korunan bu şekilde çok özel yerleri bulunmaktadır. Hem İnsan eli ile hazırlanmış hem de yapay farklı yerler olduğunu söylemek mümkün. Sadece lalelerden oluşmuş pek çok farklı ve gösterişli bahçe dünyanın değişik bölgelerinde bulunur.