Geri Dön
SözlükMezbele Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mezbele Nereye Denir?

Mezbele Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mezbele Nereye Denir?

Sözlüklerle ilgili bilgi almak isteyenler ilk olarak sözlükleri kullanıyor. Sözlüklerde kişilerin ulaşmak istediği tüm Türkçe kelimeler yer alıyor. Mezbele sözcüğü de kişiler tarafından bilinmek istenen bir kelimedir. Mezbelenin ne demek olduğu kişilerin öğrenmek istediği bir konudur. Detaylı bilgiler için kişiler internet sitelerini de kullanabiliyor. Mezbele ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Mezbele nereye denir? Mezbele sözcüğünün anlamları hakkında detayları derledik.

Mezbele Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mezbele Nereye Denir?

 Günümüzde duyulan mezbele sözcüğünün oldukça basit anlamları bulunuyor. Mezbele kelimesi TDK'ya göre, çöp atılan yer anlamına sahiptir. Ayrıca çöplük anlamında da kullanılabilen bir kelimedir.

 Mezbele Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

 Sözlük anlamlarıyla ilgili birçok kişi bazı bilgilere ulaşmak istiyor. Kendini geliştirmek adına farklı sözcük türlerinin anlamları araştırılabiliyor. Bireylerin ilgisini çeken mezbele sözcüğünün anlamları da herkesin araştırma yaptığı bir konudur. Mezbele TDK'da çöplük anlamına sahiptir.

 Mezbele Nereye Denir?

 Mezbele sözcüğünün hangi bölümler için kullanıldığı ilgi çeken bir konudur. Bireyler tarafından duyulan mezbele kelimesi, çöp atılan yerlere verilen isimdir. Çöp atılan yerler mezbele sözcüğüyle ifade ediliyor.