Geri Dön
SözlükMutasavvıf Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mutasavvıf Kime Denir?

Mutasavvıf Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mutasavvıf Kime Denir?

Televizyon veya internette sıklıkla duyduğumuz mutasavvıf kelimesinin ne anlama geldiği pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Mutasavvıf kelimesinin anlamı TDK sözlüklerinde bulunmaktadır. Peki, mutasavvıf ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Mutasavvıf kime denir? Sizlere mutasavvıf kelimesi hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.

Mutasavvıf Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mutasavvıf Kime Denir?

İlk defa karşılaşılan kelimelerin anlamları TDK sözlüklerinde araştırılmaktadır. Bu kelimelerden birisi de mutasavvıf kelimesidir. Mutasavvıf kelimesi Arapça bir kelime olup dilimize Arapçadan geçmiştir.

Mutasavvıf Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Mutasavvıf kelimesi dilimizde sıklıkla kullanılması nedeniyle anlamı bilinmesi gereken kelimelerden birisidir. Kelime dilimize Arapça dilinden geçmiştir. Mutasavvıf kelimesinin Türk Dil Kurumu sözlüklerine göre anlamı şu şekilde açıklanmıştır:

- Tasavvuf inancını benimseyen ve kendini Tanrı'ya adamış kimse. İslam gizemcisi ve sufi

Mutasavvıf Kime Denir?

Mutasavvıf Arapça bir kelime olup dilimizde sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Bu nedenle özellikle mutasavvıf kelimesini ilk kez duyanlar kelimenin anlamını merak etmeye başlamış ve mutasavvıfın kime dendiği hakkında araştırmalar yapmaya başlamıştır. Tasavvuf ehli olan, herhangi bir tasavvuf yolunda mertebe kat etmiş kişilere mutasavvıf denilmektedir.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler