Geri Dön
SözlükNeccar Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Neccar Ne İş Yapar?

Neccar Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Neccar Ne İş Yapar?

Pek fazla bilinmeyen ancak son dönemlerde merak edilen kelimelerden biri neccar sözcüğüdür. Özellikle bir meslek olması ile beraber eski bir sözcüktür. Peki, neccar ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Neccar ne iş yapar tüm detayları ile derledik.

Neccar Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Neccar Ne İş Yapar?

 Kökeni Arapça olması ile beraber neccar sözcüğü eski zamanlarda Türkçede kullanılırdı. Her ne kadar günümüzde hala geçerli bir kelime olsa bile, pek fazla değerlendirilen bir sözcük değildir. Bu doğrultuda özellikle farklı eser ve kaynaklarda karşılaşılan bir sözcüktür.

 Neccar Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

 Genel olarak Türkçe üzerinden karşılığını bakıldığı vakit bu kelimenin anlamı ‘marangoz’ olarak öne çıkıyor. Böylece hem bu mesleği gerçekleştiren hem de bu mesleği anlatan bir kelime olarak ifade edildiğini söylemek mümkün. Türk Dil Kurumu üzerinden bu şekilde değerlendirilir.

 Neccar Ne İş Yapar?

 Bir meslek olması ile beraber bu sözcük marangoz olarak ifade edilir. Aynı zamanda farklı yazılışları ve aynı anlamları ile eş anlamlı olarak da değerlendirilir. Böylece neccar kelimesi ile karşı karşıya kalındığı zaman marangoz olduğu anlaşılabilir.