Geri Dön
SözlükPineklemek Ne Demek? Pineklemek Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Pineklemek Ne Demek? Pineklemek Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Günümüzde tercih edilen sözcükler arasında pineklemek sözcüğü de bulunuyor. Her kelimenin bir anlamı olduğu gibi, pineklemek sözcüğünün de belirli anlamları bulunuyor. Herkesin kullanabileceği pineklemek sözcüğünün hangi anlamları ifade ettiği bireylerin dikkatini çekerek araştırma yapmasına neden oluyor. Pineklemek ne demek? Pineklemek TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik.

Pineklemek Ne Demek? Pineklemek Tdk Sözlük Anlamı Nedir?


Pineklemek sözcüğünü bireyler birkaç anlamda kullanabiliyor. TDK'ya göre pineklemek kelimesi, uyuklamak anlamına sahiptir. Uyuklamak anlamı dışında, bir yerde bir iş yapmadan oturma eylemi olarak da adlandırılıyor.

Pineklemek Ne Demek?

Bir kişi için kullanılabilecek sözcüklerden biri de pineklemek kelimesidir. Pineklemek bir kişinin bir iş yapmadan oturmasına verilen isimdir. Pineklemek sözcüğünü kullanabilmek için kişilerin belirli bir durumda olması gerekiyor. Bireylerin uyuklaması durumu da pineklemek sözcüğüyle ifade ediliyor.

Pineklemek TDK Sözlük Anlamı Nedir?

TDK sözlüklerinde pineklemek sözcüğünün karşılıkları kolayca bulunabiliyor. En doğru bilgileri paylaşan TDK'da pineklemek kelimesinin anlamları da yer alıyor. Bireyler TDK üzerinden pineklemek kelimesini ele alarak anlamlarını öğrenebiliyor. TDK'ya göre uyuklamak anlamına sahiptir.