Geri Dön
SözlükSiyasa Ne Demek? Siyasa Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Siyasa Ne Demek? Siyasa Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Siyasa kelimesi son zamanların politika alanında en yaygın kullanılan kelimelerinden biridir. Anlamını ve cümle içerisindeki kullanımını merak eden oldukça fazla kişi bulunmaktadır. Bu kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda kelimenin tam anlamına hızlı bir şekilde ulaşmaktadır. Politika alanında kullanılan kelimelerden biri olan siyasanın ne demek olduğu ve TDK sözcük anlamını sizler için derledik.

Siyasa Ne Demek? Siyasa Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

 Devlet işlerini düzenleme adına kullanılan sözcüklerden biridir. Özellikle politika konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin ilk öğrendikleri kelimelerden biri siyasa kelimesidir. Hem normal günlük kullanım hem de TDK sözcük anlamı bakımından devlet işlerini düzenleme adına yapılan çalışma yolu şeklinde kullanılmaktadır.

 Siyasa Ne Demek?

 Siyasa kelimesi geniş anlam bakımından politika kelimesi ile eşleşmektedir. Politika ve devlet işlerini düzenleme anlamına gelen bu kelime siyaseti de andırmaktadır. Devlet işlerini düzene koymak ve yürütmek anlamlarına da gelmektedir.

 Siyasa TDK Sözlük Anlamı Nedir?

 Siyasa kelimesi TDK sözlük anlamı olarak devlet işlerini yoluna koyma adına yapılan politika ve izlenen yol anlamlarına gelmektedir. Bu kelime politika ve siyasette sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.