Geri Dön
EğitimSpanç Nedir, Ne İşe Yarar? Steril Spanç Nerede Kullanılır?

Spanç Nedir, Ne İşe Yarar? Steril Spanç Nerede Kullanılır?

Tıbbi açıdan öne çıkan kelimeler içerisinde spanç gelmektedir. Bu kelime aynı zamanda steril spanç olarak da ifade edilmektedir. Peki, spanç nedir, ne işe yarar? Steril spanç nerede kullanılır tüm detayları ile derledik.

Spanç Nedir, Ne İşe Yarar? Steril Spanç Nerede Kullanılır?

 Tıbbi amaç altında önemli bir yere sahip olması ile beraber, spanç belli bir görevi üzerinden kullanılır. Özellikle bu kelimenin anlamı kapsamında ne işe yaradığı merak edilen konular içerisinde yer alıyor.

 Spanç Nedir, Ne İşe Yarar?

 Hidrofil gaz bezinden oluşan tıbbi malzemeye spanç denmektedir. İlk yardım çantasında bulunması gereken en önemli malzemeler içerisinde gelir. Özellikle ilk yardım anında yaraya uygulamak için özel olarak hazırlanmış bir bez şeklinde anlatılabilir.

 Steril Spanç Nerede Kullanılır?

 Steril spanç özellikle yaralı bölgenin temizlenmesi ile beraber kapatılması noktasında kullanılmaktadır. Özellikle emiciliği yüksek gazlı bezler içerisinde yer alması nedeniyle, ilgili yarının temiz kalmasına ve korunmasını olanak verir. Bu sebepten dolayı mutlaka ilk yardım çantasında yer alan önemli tıbbi malzemeler içerisinde geldiğini ifade etmek mümkün. Hem profesyonel hem de amatör şekilde kullanılabilir.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler