Geri Dön
EğitimTahterevalli Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Tahterevalli Ne İşe Yarar?

Tahterevalli Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Tahterevalli Ne İşe Yarar?

Tahterevalli sıklıkla çocukların kullandığı bir oyun aracıdır. Özellikle parklar kullanım alanlarıdır. Bu bakımdan önem taşıyan oyun araçları arasında yer alması sebebiyle tahterevalli ne demek? TDK sözlük anlamı nedir? Tahterevalli ne işe yarar? öğrenebilir ve kullanabilirsiniz. Tahterevalli ne demek? Tahterevalli TDK sözlük anlamı nedir, ne işe yarar detayları ile derledik.

Tahterevalli Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Tahterevalli Ne İşe Yarar?

Tahterevalli Farsça kökenli bir kelimedir. Bu bakımdan Farsçadan dilimize geçmiştir. Farsçada tahtırevan kelimesinden türetilmiş ve Türkçe diline geçmiştir.

Tahterevalli Ne Demek?

Tahterevalli ortada bir destek ile iki ucu uzun ve birer çocuk oturabilecek şekilde tasarlanan çocuk parklarında kullanılan eğlence odaklı düzenek olarak ifade edilmektedir.

Tahterevalli TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Tahterevalli Farsçadan Türkçe diline geçmiş ve sözcük kökü tahtırevan olarak tanımlanır. Genellikle eski Türkçe ve Osmanlıca da kullanılmaktadır.

Tahterevalli Ne İşe Yarar?

Tahterevalli Çocuklar için tasarlanmış çocuk oyun parklarında sıkça kullanılan sağ ve sola ağırlık ölçüsünde sallanan eğlence aracı görevi görmektedir. Salıncak, kaykay ve tahterevalli üçlü olarak çocuklar için oldukça önemli eğlence araçları arasında yer almaktadır.