Geri Dön

TÜSSİDE Bilim Kampı

Geleceğin bilim insanlarının yetiştirilmesi için TÜSSİDE Bilim Kampı’nı hayata geçiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kampa katılan çocuklara bilim dünyasının kapılarını aralıyor.

TÜSSİDE Bilim Kampı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) işbirliğinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen başarılı 6,7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik 3 dönemde gerçekleştirilecek Bilim Kampı start aldı.

3 DÖNEMDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

14-19 Ağustos, 28 Ağustos-2 Eylül ve 4-9 Eylül olmak üzere 3 dönemde gerçekleştirilecek kampların her birine 25 öğrenci katılım sağlıyor. Yatılı olarak gerçekleşen ve TÜSSİDE’nin uzman eğitmenleri tarafından yürütülen Bilim Kampları’nda öğrencilerin deneyerek ve gözlem yaparak yer alacakları atölyelere ve eğitsel etkinliklere yer veriliyor.

ŞİFRELERİN MATEMATİĞİNİ ÇÖZECEKLER

Öğrencilerin bilime yönelik merakını arttırmak ve aynı zamanda bilimin eğlenceli yönünü öğrencilere aktarmak amacıyla gerçekleştirilen Bilim Kampları, bilim insanlarıyla tanışma şansı da sunuyor. Kamp programı kapsamında TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü, MAM Malzeme Enstitüsü, MAM Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü’ne ziyaretler yapılarak, araştırmacıları ile deneyler ve etkinlikler gerçekleştirilecek. Ayrıca, TÜBİTAK BİLGEM öğrencilerle şifrelerin matematiğini çözecek.

Çocukların yaz tatilinde hem bilim hem de eğlenceyi biraraya getirebilecekleri şahane bir fırsat sunan Bilim Kampı, geleceğin bilim insanlarını bilimin eğlenceli ve heyecan verici doğasıyla tanıştırıyor. Kamp kapsamında Alternatif Enerjiler Atölyesi ve Hareket/Sürtünme Atölyesi, Kule Takım Çalışması, Doğayla İletişim, Pil Motor Atölyesi, Ölçüm Atölyeleri, Aman Petrol Canım Petrol Atölyesi, Bilim Dedektifleri, Şifreleme Atölyeleri, Define Avı/Şifreler Atölyesi gibi pek çok etkinlik yer almakta.

Öğrencilerin İzmit Bilim Merkezi’nin sergilerini de gezecekleri Bilim Kampı’nın sonunda alacakları sertifika ile kamp sona erecek.

Ersan Şen, 3 ismin vekilliğinin düşürülmesini yorumladıBiri CHP'li, ikisi HDP'li üç ismin milletvekillikleri Meclis Genel Kurulu'nda düşürüldü! Süreci Prof. Dr. Ersan Şen, CNN TÜRK canlı yayında yorumladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber