Geri Dön
EğitimViking Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Vikingler Nerede Yaşadı?

Viking Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Vikingler Nerede Yaşadı?

Viking, sıklıkla araştırılan kelimelerden biridir. Özellikle kullanım anlamı açısından da önemli yere sahip konular arasındadır. Bu bakımdan Viking ne demek öğrenebilir ve Vikinglerin nerede yaşadığı hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Viking ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Vikingler nerede yaşadı tüm detaylarıyla beraber derledik.

Viking Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Vikingler Nerede Yaşadı?

Viking, Eski Norsça ya da Eski İngilizceden türetilmiş bir kelimedir. Viking, İskandinavyalı korsan ya da tüccar olan halk demektir.

Viking Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Viking, kelime anlamı olarak ortaçağda yaşamış olan İskandinav savaşçısı ya da korsan anlamına gelmektedir. Viking adının eski İngilizce ya da eski Norsça dilinden türetildiği düşünülmektedir. Erken dönem İskandinav dillerinde de Viking sözcüğü 'korsan' anlamına gelmektedir.

Vikingler Nerede Yaşadı?

Vikinglerin nerede yaşadığı da birçok kişi tarafından merak edilen konulardan biridir. Vikingler 8. ve 11. yüzyıllar arasında Avrupa'da yaşamışlardır. Bu döneme tarihte Vikingler dönemi denmektedir. Günümüzdeki Danimarka, Norveç, İsveç, İzlanda ve Fareo Adalarının Viking kökenli olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda Viking soyundan gelmiş olan Normanlar 11. yüzyılda Büyük Britanya bölgesini fethetmiş ve İngiltere'nin de en güçlü hanedanı haline gelmişlerdir.

Vikinglerin ataları antik Cermen halkı olarak bilinir ve konuştukları dil de Cermen dil ailesine bağlı olan İskandinav dilleridir. Vikingler hayatlarının çoğunu denizde geçirmişlerdir ve savaşçı bir halktır. 8. ve 11. yüzyıl arasında kuzeybatı Avrupa'nın birçok yerini fethetmeyi başarmışlardır.