Geri Dön
EğitimYılancık Taşı Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Yılancık Taşı Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Yılancık taşı en çok dikkat çeken ve merak edilen taş türlerinden biridir. Canlı bir yapıya sahip olan bu taşın birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Yılancık taşının halk arasında bilinen diğer bir ismi ise şifa taşıdır. Sizler için yılancık taşı nedir, ne işe yarar ve kullanımı hakkında bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Yılancık Taşı Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

 Yılancık taşı genel olarak şifa taşı olarak kullanılır, birçok ülkede bulunan bir taştır.

 Yılancık Taşı Nedir?

 Yılancık taşı bilinen en doğal taşlardan biridir. Sıklıkla sarı, beyaz, kahverengi ve beyaz gibi renklere sahiptir. Bazı durumlarda karma renkleri bulunmaktadır. Genel olarak alt bölgesi spiral bir beyaz renge sahiptir. Herhangi bir şekilde yapay bir taş değildir, bundan dolayı özellikle doğal taş sevenlerin sıklıkla tercih ettiği bir taş türüdür. Özellikle şifa için tercih edilen bir taş türüdür.

 Yılancık Taşı Ne İşe Yarar?

 Yılancık taşı birçok hastalığa ve ağrıya iyi gelen taş türlerinden biridir. Yılancık taşının büyüye, nazara ve musallat gibi durumları engellediği söylenmektedir. Kişilerin evlerine ve ceplerine bereket kattığına inanılmaktadır. Sıklıkla Hindistan, İran, Sudan ve Endonezya gibi ülkelerde kullanılır. Kişilerin birçok farklı olumsuz etkiden korunmasını sağlar. Üstte taşınan bir taş türüdür. 

 Yılancık Taşı Nasıl Kullanılır?

 Yılancık taşı kişilerin isteğine bağlı olarak farklı şekillerde kullanılabilir. Bazı durumlarda bu taş uygulama taşı olarak da kullanılmaktadır. Yılancık taşı vücudu iyileştirme özelliği ile de bilinmektedir. Vücutta yer alan hastalıkların atılmasını sağlar, kişilerin dinlenmesine ve ağrılarının dinmesine yardımcı olur. Ayrıca ağrı olan bölgeye de konulabilir. Yılancık taşı takı olarak kullanılabilir. Özellikle ruhsal veya duygusal sıkıntılar için tercih edilebilir. Sıklıkla kolye, tesbih, yüzük veya bileklik versiyonları ile kullanılabilir. Oldukça özel ve nadide bir taştır.