Geri Dön

YKS için online deneme

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan 12. sınıf öğrencilerine yönelik çevrimiçi çözümlü mini deneme sınavları başlatacak.

YKS için online deneme

İlki 30 Mayıs’ta gerçekleştirilecek sınavlar, 2 oturum halinde yapılacak. İlk oturumu YKS kapsamındaki tüm dersleri kapsayacak, saat 19.00’da başlayacak ve 70 dakika sürecek.
Birinci oturumda öğrencilere matematik ile Türk dili ve edebiyatından 15’er, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve felsefeden 5’er olmak üzere toplam 60 soru yöneltilecek. İkinci oturum İngilizce’den olacak, saat 21.00’de başlayacak, 30 dakika sürecek ve 20 soru yer alacak. Sınavların 2’ncisi 6 Haziran’da, 3’üncüsü 13 Haziran’da, 4’üncüsü ise 20 Haziran’da yapılacak. Sınava katılmak isteyen öğrenciler ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/sinavlar.aspx adresinden kayıt olabilecek.

Her şey bir şakayla başladı! Günde en az 10 kişi arıyor...Bursa’nın Karacabey ilçesinde yaşayan Ali Bıçkıcı, şaka olsun diye arkadaşları tarafından cep telefonu numarası, ‘Karacabey Longozu’nun arama motoru Google’daki bilgi kutusuna eklenince, ormana gelmek isteyenlerin ilk aradığı kişi oldu. 1,5 yıldır günde en az 10 kişi tarafından bilgi almak için aranan Bıçkıcı, “'Ormanda mangal yasak mı?' diye soranlar bile oluyor” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber