Geri Dön

1.2 milyar TL yatırımla İstanbul’u fethedecek

2016’da büyüme ve verimliliğe odaklanacaklarını söyleyen Dumankaya İnşaat Başkan Vekili Barış Dumankaya, “Önceliğimiz Fikirtepe ve Gebze. 1.2 milyar TL’lik yatırım yapacağız” dedi

1.2 milyar TL yatırımla  İstanbul’u fethedecek

Dumankaya İnşaat, 2016 yılına 1.2 milyar TL’lik yatırım hedefiyle girdi. Geçen yılı 1.199 adet bağımsız birim satışı ve 463 milyon lira ciroyla kapattığını açıklayan firma, yeni yılda ciro hedefini ise 750 milyon TL olarak belirledi.

Dumankaya, bu yıl Fikirtepe ve Gebze projelerine ağırlık verirken, yatırım için yeni şehir ve ülke arayışına da girdiğini duyurdu.

8 projede satışa devam

Yıllık değerlendirme toplantısında konuşan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, 2016 yılını değerlendirerek, olumlu bir yıl beklediklerini kaydetti. Dumankaya, 2016’da Anadolu yakasında Kartal sahil, Maltepe ve Sancaktepe, Avrupa yakasında da Halkalı ve Esenyurt olmak üzere 8 farklı projeden konut satışlarının devam edeceğini aktardı.

Dumankaya, 2016’da sürdürülebilir büyüme ve verimliliğe odaklanacaklarını da belirterek, “Bu yıl 2 farklı projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Yılın ilk yarısında 385 milyon lira değerinde Fikirtepe projesini, ağustos ayında da 800 milyon lira değerinde Gebze projesini lanse edeceğiz. 2016 yılında toplam 1.2 milyar lira yatırım planlıyoruz. 750 milyon TL’lik de ciro hedefliyoruz” dedi.

Ciroda yüzde 131 artış

Barış Dumankaya, zorlu rekabet ortamına ve inşaat sektöründeki daralmaya karşın güçlü finansal sonuçlara imza atarak, 2015 yılını önemli bir ciro artışı ile kapattıklarını aktardı. Dumankaya, “Son 4 ayda gerçekleştirilen satış başarı oranımız geçen yıla göre yüzde 131 artış gösterdi. 2015’de toplam 1.199 adet bağımsız bölüm satışı yaparak 463 milyon TL ciro elde ettik. 2015 yılında satış ofislerimizde ziyaretçi sayımız yüzde 17 arttı” diye konuştu. Cironun yüzde 93’ünün konut satışı, yüzde 7’sinin de ticari ünitelerden geldiğini belirten Dumankaya, satışların yüzde 19’unun da yabancı yatırımcılara yapıldığını açıkladı.

Al Mazaya işbirliği tam gaz sürüyor
Ortadoğu’nun en büyük gayrimenkul geliştiricilerinden Al Mazaya ile işbirliklerinin devam ettiğini de anımsatan Barış Dumankaya, “Resmi olarak startını Ekim 2014’te verdiğimiz Dumankaya-Al Mazaya işbirliğinin ilk adımı, Ritim İstanbul Projesi’nin arazisini satın alınmasıyla atılmıştı. Mazaya ile önümüzdeki dönemlerde daha yüksek yatırım adımlarını kurgulayacağız. Önceliğimiz her zaman İstanbul ve gayrimenkul olacak. Karma projeler de hayata geçirebiliriz” diye konuştu.
Gebze bölgesine uydukent projesi
Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya da, daha önce açıkladıkları Gebze projesinin detaylarını paylaştı. Dumankaya, “Şenpiliç’in 140 dönümlük arazisi üzerindeki proje, tarihimizdeki en büyük ölçekli projemiz olacak. Etaplar halinde satılacak. İlk etabında 1.500 konut olacak. Yeni köprü ile bölge çok gelişecek” dedi. Dumankaya, bölgede metrekare fiyatlarının şu anda 1.500-2.000 lira seviyesinde olduğunu aktardı.

Karşı apartmandaki kadınlara bakıp mastürbasyon yaptıSakarya'nın Adapazarı ilçesinde evinde oturan A.A. isimli kadın, karşı apartman oturan E.A.'nın kendisine bakarak mastürbasyon yaptığını fark edince cep telefonu ile kaydetti. A.A.'nın şikayeti üzerine E.A. gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber