Geri Dön

10 milyar liralık 12 proje yapacak

Gül Grubu, 2 yılda 2 milyar liralık yatırım gerçekleştirecek. Bu yatırımlarla oluşacak 12 projenin toplam değeri ise 10 milyar TL’lik hacmi yakalayacak

10 milyar liralık 12 proje yapacak

Devam eden ve yeni başlayacakları projeler için 2 milyar liralık yatırım yapma öngörüsünde bulunan Gül Şirketler Grubu, 2 yıl içinde toplamda 12 projeye başlayacak. 2016 ve 2017 başında 4 projeyi başlatan Gül Şirketler Grubu, 8 proje için de hazırlıklarını tamamladı. 2 yıl içinde hayata geçirilmesi planlanan projelerin toplam değeri ise 10 milyar lira olacak. 12 projede ofis ve konut gibi toplam 6 bin bağımsız birim yer alacak.
Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül, mecvut ve olası olumsuz koşullara rağmen yatırım ve istihdamı sürdüreceklerini belirterek, “2016 yılında ‘Güneşli Gül Proje Express’, ‘Beylikdüzü Vira İstanbul’, Zeytinburnu ‘Yedi Mavi’ projelerine başladık. Şimdi de 2017 yılı projelerimiz olan ‘TEM Point’ ve ‘Avangart İstanbul’ projelerine start vererek, inşaat çalışmalarını başlatıyoruz” dedi.
Yeni başlayacakları projelerle ilgili de bilgi veren Gül, “Gül Şirketler Grubu olarak ayrıca 8 yeni projeyi daha hayata geçireceğiz. Projeler bittiğinde toplam değeri 10 milyar lirayı. 12 projeyi aynı anda yürütüyor olacağız. Beylikdüzü, Büyükçekmece, Bahçeşehir; Seyrantepe, Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa bölgelerinde konumlandırdığımız bu yatırımlar konut, villa, ticari alan ve alışveriş merkezi şeklinde olacak. Ayrıca arazi geliştirmeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

15 günde % 20’sini sattı

TEM Point ve Avangart İstanbul projelerinin son durumunu anlatan Gül Proje Yönetim Kurulu Üyesi Sönmez Aydın ise, kısa sürede projelere yoğun talep aldıklarını kaydetti. Emlak Konut GYO ihalesinden alınan İstanbul Seyrantepe’de TT Arena Stadı’nın yanındaki arazide yapılan Avangart İstanbul projesinde satışa çıktıkları 15 gün içinde yüzde 20’sini sattıklarını belirten Aydın, şunları söyledi:
“Çok uygun fiyata bir satış yapıyoruz. Peşin alımlarda metrekare fiyatları 7 bin liradan, daireler 354 bin liradan satışa sunuluyor. Kampanya dönemi için fiyat fırsatı yarattık. Bölgede fiyat kısa sürede metrekaresi 12 bin lira ve üstüne çıkar. Projede 935 ünite var. Gaziosmanpaşa’da TEM üzerinde inşa ettiğimiz TEM Point’te ön talep toplanmaya başlandı. Projede yer alan ilk 50 daire peşin alımlarda metrekaresi 3 bin 800 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. 75 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen proje, 468 konut, 276 rezidans, otel ve alışveriş merkezi olmak üzere karma bir proje olarak yükseliyor. Gül Şirketler Grubu olarak bu yılın sonunda ise toplam 4 milyar lira ciro hedefimiz var.”

3 yeni AVM daha geliyor

İstanbul’da 7 AVM’yi hayata geçirdiklerini ve ortaklıkla işletmeye devam ettiklerini anlatan Gül Proje Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Gül, “Biri bu yıl, ikisi 2018’de 3 yeni alışveriş merkezi yatırımımız daha olacak. Piyasalarda dalgalanma olunca bundan en çabuk alışveriş merkezleri etkilenir. Ama bizimkilerde boş mağaza yok. Alışveriş merkezlerini bacasız fabrika olarak görüyoruz. Bu yatırımlar binlerce kişiye iş imkanı sağlıyor” dedi.

Çekmeköy'de silahlı kavgaİstanbul Çekmeköy'de çıkan kavgada, silahla vurulan 2 kişi yaralandı. Polisin kaçan kişileri yakalamak için çalışması sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber