Geri Dön
Ekonomi100 milyon aşıyı 35 ülkeye taşıdı

100 milyon aşıyı 35 ülkeye taşıdı

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, “Çin’den Brezilya’ya, Hindistan’dan Kongo’ya kadar 35 ülkeye 100 milyon aşı taşıdık. İlaç taşımacılığında küresel pazar payımız yüzde 7.5 oldu” dedi.

100 milyon aşıyı 35 ülkeye taşıdı

Dünyada en çok ülkeye uçan hava kargo markası olan Turkish Cargo, pandemiyle mücadeleye katkı sunmaya devam ediyor. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, salgın döneminde, daralan sektörün aksine büyümeyi başaran hava kargo markası olarak aşı taşımalarında da önemli bir misyon üstlendiklerini söyledi.

‘Dünya için şans’

THY Başkanı Aycı, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Salgın insan sağlığı için benzersiz bir tehditken Turkish Cargo markamız bu tehditle mücadelede önemli bir şanstır. Sahip olduğu uluslararası hava köprüsü sayesinde markamız yüzden fazla ülkeye aşı taşıyabilmekte ve aşı üretim merkezine çok uzak olan ülkeler için dahi nefes olmaktadır. Bugüne kadar başta ülkemize yaptığımız uçuşlar olmak üzere Çin’den Brezilya’ya, Hindistan’dan Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne kadar yüzlerce aşı taşımasında kendini kanıtlayan Turkish Cargo 100 milyon doz taşımaya ulaşarak güvenilirliğini ortaya koymuştur. Bu başarılı operasyonlar ile ilaç taşımacılığında küresel pazar payımızı da yüzde 7.5’e çıkardık ve aşı taşımacılığında en aktif taşıyıcılar arasında yer aldık. Her geçen gün artan aşılamaya paralel bir şekilde, salgınla mücadeleyi kazanana kadar bu sorumluluğu üstlenmeye devam edeceğiz.”

Küresel koridor

Turkish Cargo uluslararası aşı dağıtımının başlamasıyla birlikte, üretim merkezlerinden geniş uçuş ağındaki varış noktalarına gerçekleştirdiği 250’den fazla uçuş ile 450 tona eşdeğer 100 milyon doz Kovid - 19 aşısı taşıdı. Hava kargo taşıyıcısı, Kovid - 19 aşılarını başta Türkiye olmak üzere Bakü, Roma, Belgrad, Kopenhag, Miami, Sao Paulo, Mexico City gibi kilit ve sertifikalı destinasyonlara ulaştırarak 400’den fazla destinasyon arasında küresel bir koridor oluşturdu.

Özel kargo taşımalarında 30 yıllık deneyime sahip olan marka, 7 farklı türde Kovid - 19 aşısını, özel soğutma sistemlerine sahip konteynerlarda korunaklı bir şekilde taşıyarak farklı özelliklere sahip tüm aşılarda yetkinliğini kanıtladı.

Sağlığa öncelik

İlaç ve ilaç ürünleri kapsamındaki taşımalarında pazar payını yüzde 7.5 seviyesine yükselten Turkish Cargo, pandemi sürecinde sağlık taşımalarına öncelik vererek, soğuk hava deposu anlamında kapasitesini genişletti, pasif ve aktif konteyner kapasitesini önemli ölçüde artırdı. Başarılı marka özellikle; gıda, yardım malzemesi, tıbbi ürünler, medikal ekipmanlar gibi acil ihtiyaçların tüm dünyaya ulaştırılması ve global ilaç tedarik zincirinin aksamaması adına iş süreçlerini aralıksız sürdürüyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler