Geri Dön
Ekonomi100 toplantıda 15 bin çiftçiyle buluştu

100 toplantıda 15 bin çiftçiyle buluştu

Türkiye İş Bankası, 2016 yılından bu yana düzenlediği Çiftçi Buluşması etkinliklerinin 100’üncüsünü Manisa Saruhanlı’da gerçekleştirdi. Bankanın bugüne kadar 15 bine yakın çiftçi ile bir araya geldiği etkinliğe tarım üreticileri yoğun ilgi gösterdi.

100 toplantıda 15 bin çiftçiyle buluştu

EKONOMİ SERVİSİ - Etkinlikte; bankanın yılda bir ödemeli uygun faiz oranlı tarım kredileri, İmece Kart, İmeceMobil, sulama sistemleri kredisi, ELÜS kredisi, anında tarım kredisi, zirai dron kredisi gibi çiftçilerin finansal ihtiyaçlarına yönelik sunduğu ürün ve hizmetler anlatıldı. Ayrıca üreticilerin finansal okuryazarlığının arttırılmasına ilişkin gelir - gider dengelerini sağlama, finans kuruluşlarının sunduğu imkanlardan verimli şekilde faydalanma, maliyetlerini düşürme yöntemleriyle ilgili de bilgiler aktarıldı.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı İzlem Erdem, 100. Çiftçi Buluşması’na ilişkin yaptığı açıklamada, tarım sektörünün ne kadar kritik olduğunun son dönemlerde daha da net bir şekilde anlaşıldığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Sahip olduğumuz coğrafi ve doğal koşullar sayesinde ülkemizde tarım sektörü önemli bir üretim potansiyeli barındırıyor. Biz de tarımın geliştirilmesi için her zaman üreticimizin yanında olduk, onların ihtiyaçları doğrultusunda ürün ve hizmet sunduk. Tarımsal üretimin değeri her geçen gün daha fazla anlaşılırken, üreticilere desteğimizi tarımı teknolojiyle birleştirerek aynı zamanda üreticilerin dönüşümünü de finanse ederek sürdürüyoruz.”