Geri Dön

1000 TL sosyal yardım parası başvurusu yapma ve pandemi sonuçları sorgulama ekranı! e-Devlet'ten sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır, kimler alabilir?

1000 TL sosyal yardım parası sorgulama ve başvuru işlemleri ilgili detaylar gündemde yer alıyor. Pandemi sosyal yardım parası başvurusu e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3.faz ödemeler ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yaptı. Peki 1000 TL sosyal yardım parası sorgulaması nasıl yapılır? İşte e-Devlet sosyal yardım başvuru ekranı...

1000 TL sosyal yardım parası başvurusu yapma ve pandemi sonuçları sorgulama ekranı! e-Devlet'ten sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır, kimler alabilir?

1000 TL sosyal yardım ödemeleri başvuruları devam ediyor. Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ödemelerin başladığını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Ödemelerin başlamasıyla birlikte 3.faz sosyal yardım parası sorgulama ekranı araştırılmaya başlandı. Peki 1000 TL sosyal yardım parası sorgulaması nasıl yapılır?

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ BAŞLADI MI?

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk CNN Türk canlı yayınında geçtiğimiz günlerde 3.faz yardım parası ile ilgili açıklamalarda bulundu.İşte Bakan Selçuk'un açıklaması;

Sosyal yardımları 3 faz halinde planladık. 1. fazda 2,1 milyon, 2. fazda 2,3 milyon haneye ulaşarak 1.000 TL yardımda bulunduk. Ulaşamadığımız haneler kalmasın diye e-devlet üzerinden başvuru başlattık.

Form sonunda değerlendirme yapıyoruz. 6 milyon üzerinde başvuru aldık. Belli kategorilerin değerlendirmeye alınmayacağını belirttik. Faz 1 ve faz 2'ye başvuranlar, kamu işçisi olanlar, memur olanlar, işsizlik ödeneği alanlar ve memur olanlar diye belirtmiştik. 6 milyon başvurunun yüzde 60'ı değerlendirme dışı kaldı bu şekilde.

Vakıflarımız başvuruları değerlendiriyor. SGK açısından, kriterler açısından baktığımızda hanelerimiz değerlendiriyor. Ödemelere başladık. 600 bin haneye faz 3'te yardım yaptık. Ödemeler yapılırken başvurular da devam ediyor. Mayıs 5'te 2.5 milyon kişiye ödeme yaptık.

1000 TL YARDIM PARASI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama ekranına e-Devlet üzerinden giriş yapılabiliyor.

SOSYAL YARDIM BİLGİLERİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

SOSYAL YARDIM PARASI KİMLERE VERİLİR?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarınca; 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu veya 2022 sayılı

65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanunu kapsamında, halihazırda düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı,

Silikozis Aylığı,

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım,

Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım,

Öksüz Yetim Yardımı,

Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı,

Şartlı Eğitim Yardımı,

Şartlı Sağlık Yardımı,

Çoklu Doğum Yardımı,

Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacak.

SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden başvurular alınıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Sosyal Destek Programına T.C. kimlik numarasının son hanesi "0" olanların pazartesi, "2" olanların salı, "4" olanların çarşamba, "6" olanların perşembe ve "8" olanların cuma günü başvuru yapabileceğini belirtti. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada cumartesi ve pazar günleri ise sınırlama olmaksızın herkesin başvurabileceğini aktardı.

PANDEMİ SOSYAL DESTEK ÖN BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ!

Milliyet'te Haftanın Özeti (29 Mayıs 2020)İşte Türkiye ve dünyada bu haftanın öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber