Geri Dön

2020 Emekli maaş farkı ne zaman yatacak? İşte temmuz ayı zamlı emekli maaşlarının ödeneceği tarih...

Zamlı emekli maaşı milyonlarca emeklinin gündeminde yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, hafta sonu emekli maaşları ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Zamlı maaşların alacağı tarih belli oldu. İşte zamlı emekli maaşı ile ilgili detaylar...

2020 Emekli maaş farkı ne zaman yatacak? İşte temmuz ayı zamlı emekli maaşlarının ödeneceği tarih...

Hazian ayı enflasyon rakamları 3 Temmuz 2020 tarihinde açıklandı. İlk 6 aylık enflasyon verilerinin belli olmasıyla birlikte emekli maaşına yapılacak zam belli oldu. Kurban Bayramı'na yaklaşırken zamlı emekli maaşlarının verileceği tarih merak ediliyor. Peki 2020 temmuz ayı zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak?

ZAMLI EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK 2020?

Bakan Selçuk, şu açıklamayı yaptı;

"Yaklaşık 12 milyon emeklimizin Kurban Bayramı ikramiyeleri 17-29 Temmuz tarihlerinde ödenecek. Zamlı temmuz aylıklarıyla Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK'lı emeklilerimiz için 17-26 Temmuz tarihleri arasında,Bağkur'lu emeklilerimiz için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacak. Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlarımızın ağustos ayına ilişkin aylıkları, Kurban Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle temmuz aylık farkı, ağustos aylıkları ve Kurban Bayramı ikramiyeleriyle ödenecek. Bu kapsamda Ziraat Bankasından her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz'da, 3. 4. ve 5. gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz'da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize ise 28 Temmuz'da ödeme yapılacak "

EMEKLİ MAAŞI ZAMMI NE KADAR?

SSK ve Bağ - Kur emeklilerine ise yılın ikinci yarısı için yüzde 5.75 maaş zammı yansıtılacak.

Ada seferlerine fırtına engeliÇanakkale’de, olumsuz hava koşulları nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada’ya yapılan bazı feribot seferleri iptal edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber