Geri Dön
Ekonomi3 günde projenin yüzde 30’u satıldı

3 günde projenin yüzde 30’u satıldı

Tahincioğlu Gayrimenkul, yeni konut projesi Nidapark Beşiktaş’ta ön satışlara başladı. Boğaz manzaralı projenin yüzde 30’u üç günde satılırken, proje Haziran 2015’te teslim edilecek

Ofis projeleriyle tanınan Tahincioğlu Gayrimenkul, Beşiktaş’ta rezidans projesi olarak konumlandırdığı Nidapark Beşiktaş’ın ön satışlarına başladı. Stüdyo, 1+1 ve 2+1 rezidans tiplerinden oluşan toplam 58 ünitelik proje, boğaz manzaralı sosyal alanlarıyla dikkat çekiyor. Projede, açık yüzme havuzu, lounge, fitness salonu, barbekü, tarihi ağaçlar ile tarihi çeşmenin bulunduğu ön ve arka bahçe bulunuyor. Ekim ayında ön satışlarına başlanan projenin yüzde 30’unun satışı ise ilk 3 günde tamamlandı.
Bahçe ve giriş ile birlikte 5 kat olarak projelendirilen Nidapark Beşiktaş’ta, 36 ile 79 metrekare arasında değişen stüdyo, 64 ile 78 metrekare arasında değişen 1+1 ve 108 ile 145 metrekare arasında değişen 2+1 olmak üzere toplam 58 rezidans ünitesi bulunuyor.
Dekorasyonu tamamlıyor
Toplamda 7 bin 250 metrekare inşaat alanına sahip Nidapark Beşiktaş projesinin Haziran 2015’te teslim edilmesi öngörülüyor.
Projede daireler sahiplerine, mutfak ve banyo dolaplarından portmantoya, ocak, fırın, davlumbaz, buzdolabı, bulaşık makinasından çamaşır makinasına kadar hazırlanarak dekorasyonlu olarak teslim ediliyor.
Tahincioğlu Holding iştiraki Tahincioğlu Gayrimenkul markası altında bu güne kadar uluslararası standartlara uygun ofis projelerini hayata geçirdiklerini söyleyen Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, ‘‘Bugüne kadar ağırlıklı olarak ofis ve perakende projelerinin yanı sıra konut projeleri ve birinci sınıf otellerin inşa ve geliştirme işlemlerini gerçekleştirdik. Şu ana kadar tamamladığımız projelerin inşaat alanı 1.5 milyon metrekarenin üzerinde” dedi.

‘2015’te teslim edeceğiz’
Özellikle ofis projeleri geliştirme alanında gösterdikleri başarı ivmesini ve deneyimlerini Nidapark Beşiktaş ile konut alanına taşıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Tahincioğlu, “Beşiktaş’ın en merkezi bölgesi Yıldız Caddesi’nde hayata geçirdiğimiz projedeki rezidanslarda lüks ve konforu biraraya getiriyoruz. Mimarisinden dekorasyonuna kadar sakinlerinin rahatı ve mutluluğu için en ufak ayrıntının hesaplandığı Nidapark Beşiktaş’ı 2015 Haziran ayında teslim etmeyi hedefliyoruz’’dedi.

Gelişen kentler zirvesi Samsun’da yapılacak

GYODER, daha önce Bursa, Konya, Gaziantep ve İzmir’de düzenlediği Gelişen Kentler Zirvesi’nin 5’incisini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayesinde 6-7 Kasım’da Samsun’da gerçekleştirecek.
GYODER Başkanı Aziz Torun, 2010’dan beri ‘Gelişen Kentler Zirvesi’ni düzenlediklerini belirterek, “Amacımız; Türkiye’nin sadece büyükşehirlerden ibaret olmadığını, Anadolu’da her anlamda potansiyel barındıran şehirlerimiz olduğunu göstermek” dedi.
Bu kentlerin ve çevresinin hem güçlü potansiyellerini hem de özellikle gayrimenkul yatırım fırsatlarını ön plana çıkarmak ve yatırım yapılmasına destek olmak istediklerini vurgulayan Torun, şunları söyledi:
“Bu kapsamda Gelişen Kentler Zirvesi’nin 5’incisini, özellikle son yıllarda yapılan yatırımlarla her geçen gün değeri ve önemi artan Karadeniz Bölgesi’nin en büyük şehri Samsun’da gerçekleştirilmesini arzu ettik.”

Ant Yapı iki projede birden satışlara devam ediyor

Sektörün tanınmış isimlerinden Ant Yapı tarafından hayata geçirilen Antriva ve Antorman projelerinde satışlar devam ediyor.
Beykoz ilçesine bağlı Riva’da yükselen Antriva’daki villalar sahiplerini bekliyor. Toplam 99 villadan oluşan proje, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 20 dakika mesafede konumlanıyor.
Projede, açık kapalı yüzme havuzu, fitness, sauna, kafeteryanın yanı sıra kır kahvesi, basket, voleybol sahası, tenis kortu, çocuk oyun alanları gibi sosyal donatılara yer veriliyor.
323 ile 569 metrekare arasında farklı tiplerden villaların bulunduğu projede, firma dolar kurunu kısa bir sure için 1.65 liraya sabitledi.
Dolar kurunu 1.65’te sabitledi
Firmanın bir diğer projesi Antorman ise Çekmeköy’de gerçekleştirildi. Yaşamın başladığı projede, konut satışları ise devam ediyor. Az katlı konutların bulunduğu proje 35 bin metrekare arsa üzerinde konumlanıyor. Projede 4+1 ve 5+1 dubleks, 2+1 ve 3+1 tipi tek katlı ve dubleks ayrıca müstakil villa olmak üzere 137 konut yer alıyor.
Şile yoluna 100 metre, Fatih Sultan Mehmet Köprü bağlantısına ise 2 km mesafede konumlanan projede 152 ile 288 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip konutlar bulunuyor. Firma Antorman projesinde de dolar kurunu kısa bir süre için 1.65 liraya sabitledi.