Geri Dön
Ekonomi3000 gence yapay zekâ eğitimi

3000 gence yapay zekâ eğitimi

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği tarafından hayata geçirilen ‘Yarını Kodlayanlar’ projesi, çocuk ve gençleri dijital geleceğe hazırlamaya devam ediyor.

3000 gence yapay zekâ eğitimi

 

Türkiye’nin dört bir yanında 225 bini aşkın çocuğa ulaşan proje kapsamında, 14-17 yaş arası lise öğrencilerine yönelik Yapay Zekâ temelli kodlama eğitimlerine başlandı. Haftada 4 gün 16 saat süren online eğitimlerde, gençlere Python programlama dili, temel makine öğrenmesi, basit regresyon, çoklu regresyon, karar ağacı ve rastgele orman regresyon uygulamaları gibi konularda bilgi veriliyor. Yarını Kodlayanlar Yapay Zekâ eğitimleriyle, 2022 sonuna kadar 60 eğitmenle 3 bin gence ulaşılması hedefleniyor. Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel, “Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği olarak, dijital geleceğe hazır nesiller yetiştirme hedefiyle 6 yıl önce başlattığımız ‘Yarını Kodlayanlar’ projesini büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz. Bugüne kadar 81 ilde 225 binin üzerinde çocuğumuza kodlama öğrettik” dedi.

Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır ise, “Projemiz kapsamında 14-17 yaş arasında lise öğrencilerine yönelik Phyton temelli Yapay Zekâ eğitimlerini bu yıl 3 bin gencimize ulaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.