Geri Dön

38 ülkeye Türk perdesi

Bursa'da, bir şirkette ön muhasebe çalışanı olarak görev yaparken istifa eden ve yaklaşık 7 yıl önce aracını satıp tekstil fabrikası kuran girişimci, şimdi 38 ülkeye perdelik kumaş ihraç ediyor.

İş adamı Ayhan Denizci (45), AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının, Bursa'nın en eski pastacılarından biri olduğunu söyledi.

Gençliğinde, babasının 1954 yılında kurduğu pastacılık şirketinde bir süre çalıştığını belirten Denizci, şöyle devam etti:

"Babamın yanında pastacılığı öğrendim ancak bununla ilgili kariyer planlaması yapmadım. Üniversiteyi bitirdim ama iş bulmak zordu. Bir tanıdık aracılığıyla bir dış ticaret firmasında işe başladım. Beni muhasebe bölümüne aldılar. Burada iki ay dayanabildim. Daha sonra başka ve çok iyi bilinen bir firmaya geçtim. Burada da yeni olduğum için fotokopi işi verdiler, bankaya gönderdiler. Yani ofis elemanlığı yaptım. Üniversite mezunuydum, çok iyi İngilizcem vardı ve 4 yıl eğitim almıştım. Çok gücüme gidiyordu. Eve ağlayarak gidiyordum. Bu işi de bıraktım."

Denizci, aracını satarak 2006 yılında tekstil şirketi kurduğunu anlattı.

Çocukluğundan itibaren ilgi duyduğu ithalat ve ihracatı, şirketinde uygulamaya koyduğunu dile getiren Denizci, "Kendime pazarlar belirledim. İlk olarak Uzakdoğu pazarına gittim ve markamı tanıttım. Çok olumlu geçti. Daha sonra peş peşe birçok ülkede iş yapmaya başladım" ifadesini kullandı.

Bu yıl Afrika pazarına yöneldiğini bildiren Denizci, geçen hafta Kongo'da 100 bin dolarlık anlaşma imzaladığını belirtti.

Türk perdelerinin dış ülkelerde yoğun ilgi gördüğünü vurgulayan Denizci, "Kongo'ya Türk perdelerini götüreceğiz. Lübnan, Ürdün, Kuveyt, Bahreyn, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Singapur, Tayland, Endonezya, Malezya, Filipinler, Avustralya, Libya, Tunus, Cezayir, Nijerya, Tanzanya ve Kongo gibi 38 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bir şeyin hayalini kurmak, düşünmek, başarının yarısıdır. Büyük sıkıntılar yaşadım ama hiçbir zaman hedeflerimden vazgeçmedim" diye konuştu.

28 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te28 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber